W jakiej odzieży na polowanie?

W jakiej odzieży na polowanie?

Myślistwo to dbałość o gospodarkę łowiecką, poprawa bytowania zwierząt i ich dokarmianie. Aby zagwarantować myśliwym jak najdogodniejsze wykonywanie obowiązków, potrzebna jest odzież dopasowana do większości warunków. Nie musimy zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po całonocnym chodzeniu w źle dobranych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży. Podane części stroju myśliwego są niesamowicie istotne. Jak skompletować odpowiedni strój?

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie zabezpieczają na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów a co więcej, ułatwia kamuflaż.

Na niniejszej stronie jest sporo rzeczowych wiadomości, jednak szybko przeczytaj też inne szczegóły na witrynie. One również są bez dwóch zdań warte uwagi.

Nieprzemakalność, swoboda ruchów, wytrzymałość i wiatroszczelność to najważniejsze zalety kurtki myśliwskiej. Membrana gwarantuje nam 100 % ochronę przed wodą, a wiele funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę. Ocieplany, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy kurtki myśliwskie (kurtki myśliwskie na są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, iż możemy je nosić cały rok. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.

polowanie

Autor: Fyn Kynd
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli interesują nas spodnie czy koszule, oferta jest równie bogata – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez pełen wachlarz jaśniejszych odcieni i krojów. Możemy zakupić koszule myśliwskie (oferta koszul myśliwskich) jednobarwne i eleganckie które na pewno nadadzą nam szyku na bardziej oficjalnych myśliwskich spotkaniach. Do koszuli obowiązkowy krawat z myśliwskimi motywami. Ciekawym okryciem na koszulę jest kamizelka – polarowa na polowanie lub nieco bardziej elegancka na myśliwskie spotkania.

Intrygujący tekst? Niezmiernie nam miło. Od razu gorąco zapraszamy na naszą następną stronę, gdzie wyszukasz masę dodatkowych opisów.

Lekkie, wodoodporne, trwałe, z dobrą podeszwą (tj. nie ślizgające się w błocie i na lodzie), najlepiej wielosezonowe obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to podstawa udanego polowania. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale również o bezpieczeństwo. W tej chwili sklepy w sieci posiadają w sprzedaży buty wodoodporne, ale równocześnie dobrze oddychające. Bardziej wymagający myśliwi znajdą tam również buty na wiele różnych okazji, o różnych kolorach i fasonach.

Comments are closed.