W jakiej odzieży na polowanie?

W jakiej odzieży na polowanie?

Myślistwo to dbałość o gospodarkę łowiecką, poprawa bytowania zwierząt i ich dokarmianie. Aby zagwarantować myśliwym jak najdogodniejsze wykonywanie obowiązków, potrzebna jest odzież dopasowana do większości warunków. Nie musimy zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po całonocnym chodzeniu w źle dobranych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży. Podane części stroju myśliwego są niesamowicie istotne. Jak skompletować odpowiedni strój?

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie zabezpieczają na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów a co więcej, ułatwia kamuflaż.

Na niniejszej stronie jest sporo rzeczowych wiadomości, jednak szybko przeczytaj też inne szczegóły na witrynie. One również są bez dwóch zdań warte uwagi.

Nieprzemakalność, swoboda ruchów, wytrzymałość i wiatroszczelność to najważniejsze zalety kurtki myśliwskiej. Membrana gwarantuje nam 100 % ochronę przed wodą, a wiele funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę. Ocieplany, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy kurtki myśliwskie (kurtki myśliwskie na są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, iż możemy je nosić cały rok. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.

polowanie

Autor: Fyn Kynd
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli interesują nas spodnie czy koszule, oferta jest równie bogata – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez pełen wachlarz jaśniejszych odcieni i krojów. Możemy zakupić koszule myśliwskie (oferta koszul myśliwskich) jednobarwne i eleganckie które na pewno nadadzą nam szyku na bardziej oficjalnych myśliwskich spotkaniach. Do koszuli obowiązkowy krawat z myśliwskimi motywami. Ciekawym okryciem na koszulę jest kamizelka – polarowa na polowanie lub nieco bardziej elegancka na myśliwskie spotkania.

Lekkie, wodoodporne, trwałe, z dobrą podeszwą (tj. nie ślizgające się w błocie i na lodzie), najlepiej wielosezonowe obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to podstawa udanego polowania. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale również o bezpieczeństwo. W tej chwili sklepy w sieci posiadają w sprzedaży buty wodoodporne, ale równocześnie dobrze oddychające. Bardziej wymagający myśliwi znajdą tam również buty na wiele różnych okazji, o różnych kolorach i fasonach.

Comments are closed.