Wczasy w Europie z klimatem saharyjskim. Kilka dobrych rad

Wczasy w Europie z klimatem saharyjskim. Kilka dobrych rad

Wakacje z kokosami w Europie? Wyłapując państwa z tego rodzaju klimatem naturalnie będziemy wskazywać kraje śródziemnomorskie. Oczekujący odpoczynku globtroterzy decydują się zwykle na wakacje w tzw. peryferiach tropikalnych. Gdzie konkretniej? Turystyka rozwija się zwłaszcza w archipelagach wchodzących w skład Hiszpanii: Balearach i Wyspach Kanaryjskich.

plaża

Autor: ErasmusOfParis
Źródło: http://www.flickr.com

Nie królewski Madryt, nie katalońska Barcelona, a słoneczny klimat jaki mają Grecja czy Wyspy Kanaryjskie przyciąga zwolenników leżakowania, plażowania najbardziej. Do Teneryfy korzystnie jest dostać się samolotem, przelot nie wydaje się wielkim wydatkiem nawet dla średniozamożnego turysty, bez milionów na koncie. Analogicznie kwestia wygląda z Balearami – archipelagiem złożonym z trzech wysp na Morzu Śródziemnym. Oba miejsca odpoczynków, otoczone Atlantykiem lub Morzem Śródziemnym, posiadają w sobie odprężający klimat, oderwany od dużych metropolii i korporacyjnego zgiełku. Kusi on urlopowiczów w każdą porę roku, i w upalne lata czy delikatne zimy.

Europejska Afryka, czy raczej afrykańska Europa?

Warunki klimatyczne klasyfikują niewątpliwie Wyspy Kanaryjskie jako wyspy należące do Afryki. Zarządcy oraz mentalności mieszkańców są przeważnie europejskie. Wyspy utrzymują się głównie z turystyki, co wytwarza trzecią część lokalnego produktu brutto. Skorzystają tu ci, którzy… planują solidnie się obkupić tanimi rzeczami. Jakkolwiek Wyspy wchodzą w skład Unii Europejskiej, są wyłączone z obszaru celnego kontynentalnej wspólnoty. Stawki tamtejszych podatków – w tym kluczowego od sprzedaży – są niższe w porównaniu do Europy.(Sprawdź: na Archipelagu Kanaryjskim to ponadto inne atrakcje. Zwolennicy wodnego szaleństwa nie pominą żaglowania.

Czy sądzisz, że umieszczone tu informacje są atrakcyjne? Jeżeli tak, to przejrzyj stronę www, a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie ważne wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Swoje znajdą tu również amatorzy łowienia – w oceanicznych wodach trafiają się ławice tuńczyka, marliny, pojawią się też… ryby latające. Swoje pasje sprawdzą płetwonurkowie, którzy przez okulary mogą obserwować podwodny świat Wysp Kanaryjskich.

Gorąca odskocznia, niepasująca do Europy, cieszy się od lat niemałą popularnością. Hiszpański archipelag to ciekawa opcja na wypoczynek daleko od tłumów zjeżdżających na południe Europy (Bałkany, Grecja), ale i bliższa zwykłemu Polakowi niż Filipiny czy Malediwy. Jedno jest pewne – atrakcji wypoczynku z pewnością nie zabraknie.

Comments are closed.