Obecnie rozwój technologiczny dzieje się w nieosiągalnym dotąd tempie.

Obecnie rozwój technologiczny dzieje się w nieosiągalnym dotąd tempie.

W dzisiejszych czasach rozwój technologiczny przebiega w niespotykanym dotąd tempie. Standardem stała się sytuacja, w której telefon zakupiony nie więcej niż dwa lata temu uważany jest za antyk, który należy jak najszybciej wymienić.

Cloud

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego dnia w telewizji lub internecie widzimy mnóstwo reklam prezentujących kolejne nowinki technologiczne oraz zachęcających do ich jak najszybszego zakupu. Spora część z nich od swoich prekursorów różni się tylko odrobinę większym ekranem albo troszkę szybszym procesorem. Czasami pojawiają się jednakowoż innowacje, które faktycznie mogą ułatwić życie. Jedną z tych innowacji są dane w chmurze (Kontynuuj dalej o danych w chmurze). Mimo iż nie jest to przełom na miarę wynalezienia silnika spalinowego, jednak w dzisiejszych czasach korzysta z nich większość osób często nawet nie myśląc o tym. Dane takiej jak na przykład listy naszych kontaktów, kopie zapasowe plików, zapisy naszych rozmów, czy nawet coś tak trywialnego jak nasze osiągnięcia w różnych grach, w większości wypadków są automatycznie zapisywane w chmurze, jeżeli tylko urządzenie z którego korzystamy jest podłączone do internetu. Taka sytuacja ma naturalnie zarówno wady, jak i zalety. Bez wątpienia zapisywanie informacji w chmurze może się przydać na przykład w sytuacji gdy zmieniamy telefon i po włączeniu nowego trzeba tylko zalogować się na własne konto, a wybrane dane takie jak lista kontaktów bądź ustawienia aplikacji automatycznie ukażą się na nowym sprzęcie. W kontekście wad powinno się wspomnieć zwłaszcza o zagadnieniach bezpieczeństwa. Ostatnio kilkakrotnie mogliśmy usłyszeć o aferach, w ramach których wyciekły prywatne zdjęcia gwiazd. Takie sytuacje sugerują, że technologia ta nie jest do końca bezpieczna, nie tylko dla ludzi sławnych, ale również dla każdego z nasz. Następnym wartym wymienienia przykładem rozwoju technologicznego jest powstanie otwartych systemów operacyjnych. Ten typ systemów operacyjnych stanowi konkurencję dla klasycznego oprogramowania. Wyróżnia je otwarta struktura oraz fakt, że bez żadnych reperkusji można je dowolnie modyfikować. Przykładem takiego wolnego oraz otwartego oprogramowania jest centos server, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności – Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o centos server.

Przedstawiana porada jest dla Ciebie przydatna? W takim razie sprawdź poza tym inne tego typu wpisy i zobacz więcej wskazówek (https://www.tuv.com/poland/pl/ocena-i-certyfikaty-bezpiecze%C5%84stwa-maszyn-przemys%C5%82owych.html).

Konkludując postęp technologiczny jest częścią naszego życia i w tym momencie raczej nie da się go już powstrzymać. Codziennie korzystamy z nowych technologii, często nawet nie poświęcając temu uwagi. Technologie te mogą wprowadzić wiele pozytywnych zmian, ale także niekorzystnych sytuacji. Istotne jest, aby używać ich z rozwagą oraz pamiętać, że to technologia musi pracować na nasze konto, a nie odwrotnie.
Comments are closed.