Jakiego typu transport jest najlepszy do zwiedzania obcego kraju?

Jakiego typu transport jest najlepszy do zwiedzania obcego kraju?

Coraz więcej jeździmy za granicę, co ważne, posiadamy do wyboru więcej możliwości dojechania na miejsce. mamy możliwość wybrać się w podróż swoim samochodem, autobusem, pociągiem, a już od kilku lat również oferowanym – samolotem. Ale co później? Dojeżdżamy do miejsca przeznaczenia i jeśli na własną rękę podróżujemy musimy zapewnić sobie jakąś mobilność. W zależności od gabarytów danego kraju, kosztów danego środka transportu i rozwoju komunikacji musimy wybrać, co będzie naszym najlepszym środkiem transportu.

uliczka

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsza rzecz, jaka przychodzi na myśl? Pójdziemy pieszo. Tak, wszystko ok, lecz jeśli chcemy zwiedzić nawet dość niewielki kraj to możemy jedynie pomarzyć, iż zdążymy to zrobić przed końcem danego nam czasu, no chyba, że posiadamy na to więcej wolnego czasu niż w sytuacji normalnego urlopu. No ale wróćmy na ziemię, większość z nas pracuje cały rok, a wczasy to raz-dwa razy do roku i określony czas. Wiadomo. Jednakże piesza turystyka perfekcyjnie odnajdzie się, jeśli chcemy wybrać się w góry. Nie ma tam alternatywnej możliwości niż dreptanie na piechotę (jest jeszcze rower, ale czy masz taką kondycję, by wjeżdżać pod górę?). Pieszo też można z sukcesem pochodzić po krajach „liliputach” czyli Monako czy Watykan.

prorent

Skoro pragniesz zwiedzić dany kraj na dwóch kółkach musisz sprawdzić, czy dasz radę kondycyjnie. Jeden kraj, jak Szwajcaria ma górzyste ukształtowanie terenu, następny, jak Węgry dosyć płaski, więc jest oczywiste, że u „Madziarów” będzie się jeździło łatwiej.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej (https://ambroexpress.pl/wysylka-czesci-samochodowych/) i przejrzyj tam nowe fascynujące wpisy. Nie ociągaj się!

Ale wszystko jest zależne od tego, co pragniesz, czy zależy ci na jeździe solidnej, ale nie zaawansowanej, czy chcesz pobijać rekordy?

Ciekawym uwagi pomysłem, żeby zwiedzić jakiś kraj jest wynajem samochodu. To rozwiązanie sprawdza się na wielu wypadach, szczególnie, jeśli pragniemy dotrzeć w każde miejsce i zrobić to dosyć prędko (nie to, co rowerem, którym będziemy jechać za słabo lub busem – nie do każdego miejsca dojeżdżają). Wynajem samochodów też jest świetnym sposobem dla odwiedzających nasz kraj. Tego typu wypożyczalni jest już sporo, jeśli mówimy o dużych miastach: wynajem samochodów w Krakowie (link do polecanej strony), Wrocławiu czy w Warszawie.

Można też skorzystać z autobusów, ale jak wspomniałem, nie możemy być przekonani, iż dojedzie on wszędzie, które zaplanujemy. Można także samolotem, ale to już kosztowna możliwość, która jest osiągalna tylko w krajach rozwiniętych.
Comments are closed.