Urlop jedynie dla niepokornych

Urlop jedynie dla niepokornych

Niektórzy nie mają z tym problemu. udają się do biura podróży, przeglądają katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego punktu obsługi klienta, dowiadują się o all inclusive i inne ulepszenia, a w dalszej kolejności wyjeżdżają do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie przypadła do gustu przygotowana dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Tacy ludzie chcieliby odkrywać nieznane zakątki zmierzać przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wyznaczone o jednej porze posiłki. Chcieliby nocować pod namiotem, może w samochodzie, na dziko, czasami w jakimś hostelu, przypadkowo byleby była przygoda.

Chcesz przeczytać coś podobnie interesującego? Ekstra, ta strona www (villamare.com.pl/) z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż przeczytasz na niej sporo podobnych informacji.

Takich ludzi nie interesuje wynajem luksusowych pokojów w hotelu, w które wliczone jest jakiś zawyżony podatek od wynajmu i inne dopłaty (więcej przeczytasz tu). Oni muszą czuć się wolni, nieskrępowani takimi przeszkodami. A możliwości mają sporo, wszystko jednak zależy, jakim potencjałem, usposobieniem – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów turysta.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, co się nie boją wyzwań wybiorą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to znajdą jakąś malowniczą trasę w Europie. Można się też udać w taką podróż po Polsce, załóżmy, ze wschodu na zachód lub na odwrót. Niewątpliwie, chęci to nie wszystko. Trzeba to jednak dobrze zorganizować, a dodatkowo lubić taki sposób spędzania czasu – bo jazda na rowerze to piękne widoki, ale także ciężka harówa. Dla ludzi jednak, którzy nie lubią konwencjonalnych wycieczek, takie zwiedzanie świata z wysokości siodełka roweru wydaje się wymarzone. W danej chwili po świecie na jednośladach przemieszczają się nasi krajanie, niektórzy z nich są już w podróży bardzo długo. Postanowili, że objadą cały glob i realizują to postanowienie z wytrwałością i niespożytkowaną energią.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wypad w jakieś wysokie, dzikie góry.

Kiedy przejdziesz do sedna sprawy, to pamiętaj, że możesz uzyskać pozostałe dane na przedstawiany temat – przeczytaj tutaj (http://poznan.hotelepark.pl/galeria) wszystko, co okazuje się niezbędne w tym miejscu.

Noclegi tylko od czasu do czasu w schronisku, ale większość czasu pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, w trakcie, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma przeciwnościami losu. Naszym głównym przeciwnikiem będzie przyroda, jej humory, zaskakujące spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być bardzo groźne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na tego rodzaju wyjeździe najważniejsze to umieć poradzić sobie w każdej sytuacji. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas ma predyspozycje do spędzania wolnego czasu w ten sposób. Trzeba pamiętać by mierzyć siły na zamiary, aby nasza upragniona podróż nie była dla nas przyczyną przykrych wspomnień.

Comments are closed.