Czytanie książek, kontra różne inne sposoby pożytkowania swojego wolnego czasu

Czytanie książek, kontra różne inne sposoby pożytkowania swojego wolnego czasu

Czytanie książek to jeden z powszechnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Obecnie czytanie jest stopniowo wypierane przez stosowanie nowych technologii, zazwyczaj urządzeń komputerowych i sieci WWW. Książki wciąż jednak mają spore grono miłośników. Można to stwierdzić między innymi w oparciu o obserwacje jak wiele jest osób czytających w autobusach, pociągach i innych środkach komunikacji. Czytanie jest rozrywką w rozumieniu tradycyjnym, poza samej czynności odczytywania wymaga od czytelnika także rozumienia i użycia wyobraźni. Tym różni się na przykład od oglądania telewizji, która to czynność nie wymaga zbytniej refleksji. Poza tym poprzez czytanie książek poszerza się zasób słownictwa, a czytelnik jest zaznajomiony z regułami gramatyki i pisowni języka, w którym czyta. Z tej przyczyny ludziom poznającym języki obce często poleca się czytanie książek w danym języku, gdyż poznają oni nowe słowa. Szczególnie polecane jest czytanie pozycji, które już się zna, co uprości poznawanie treści.

Co czytać?

dziewczyny podczas czytania

Autor: CollegeDegrees360
Źródło: http://www.flickr.com

Na kwestię „co warto przeczytać?” nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wybory lekturowe uzależnione są bowiem od gustu danego odbiorcy, a każdy ten gust ma inny. Wyborów powinno się więc dokonywać metodą prób i błędów. Po odszukaniu ciekawej i dopasowanej do gustu książce można na przykład sięgnąć po pozostałe książki tego samego autora.

Prezentowany artykuł jest niezwykle interesujący? Jeżeli także tak uważasz, to wejdź na odpowiedni serwis (http://www.securityservice.pl/pl/ochrona-strykow/), który ma podobnie ważne dane.

Później warto z kolei zainteresować się innymi pozycjami w obrębie tego samego rodzaju. Dzięki temu zwiększa się szanse na trafienie na coś dobrego do czytania. Repertuar czytelniczy na świecie jest ogromny i niemożliwy do zliczenia, każdy więc jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Interesujące propozycje można odnaleźć tu –

Czytelnictwo w Polsce

Niestety ostatnio widać w Polsce znaczny spadek poziomu czytelnictwa. Z niedawno przeprowadzonych badań wnioskuje się, że tylko około jednej trzeciej obywateli Polski sięga po książkę w ciągu całego roku. Istnieje jednak również niezmienna grupa czytelników, którzy sięgają po lektury często i systematycznie i w ciągu roku czytają ich więcej niż 6. Na dzień dzisiejszy spora liczba ludzi przechodzi od czytania na papierze do ekranowego, a to również powinno wchodzić do rankingów czytelnictwa.

Poszukujesz ciekawych informacji na opisywany temat? To idealna chwila, gdyż jest napisany oryginalny materiał, który posiada ważne informacje na taki temat.

Więcej czytają także dzieci, często ze względu na zadawane przez nauczycieli lektury obowiązkowe.

Comments are closed.