Czytanie książek, kontra różne inne sposoby pożytkowania swojego wolnego czasu

Czytanie książek, kontra różne inne sposoby pożytkowania swojego wolnego czasu

Czytanie książek to jeden z powszechnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Obecnie czytanie jest stopniowo wypierane przez stosowanie nowych technologii, zazwyczaj urządzeń komputerowych i sieci WWW. Książki wciąż jednak mają spore grono miłośników. Można to stwierdzić między innymi w oparciu o obserwacje jak wiele jest osób czytających w autobusach, pociągach i innych środkach komunikacji. Czytanie jest rozrywką w rozumieniu tradycyjnym, poza samej czynności odczytywania wymaga od czytelnika także rozumienia i użycia wyobraźni. Tym różni się na przykład od oglądania telewizji, która to czynność nie wymaga zbytniej refleksji. Poza tym poprzez czytanie książek poszerza się zasób słownictwa, a czytelnik jest zaznajomiony z regułami gramatyki i pisowni języka, w którym czyta. Z tej przyczyny ludziom poznającym języki obce często poleca się czytanie książek w danym języku, gdyż poznają oni nowe słowa. Szczególnie polecane jest czytanie pozycji, które już się zna, co uprości poznawanie treści.

Co czytać?

dziewczyny podczas czytania

Autor: CollegeDegrees360
Źródło: http://www.flickr.com

Na kwestię „co warto przeczytać?” nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wybory lekturowe uzależnione są bowiem od gustu danego odbiorcy, a każdy ten gust ma inny. Wyborów powinno się więc dokonywać metodą prób i błędów. Po odszukaniu ciekawej i dopasowanej do gustu książce można na przykład sięgnąć po pozostałe książki tego samego autora.

Prezentowany artykuł jest niezwykle interesujący? Jeżeli także tak uważasz, to wejdź na odpowiedni serwis (http://www.securityservice.pl/pl/ochrona-strykow/), który ma podobnie ważne dane.

Później warto z kolei zainteresować się innymi pozycjami w obrębie tego samego rodzaju. Dzięki temu zwiększa się szanse na trafienie na coś dobrego do czytania.

Jeśli opisywany wątek jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij i przeczytaj, jakiego rodzaju zagadnienia posiada solidna witryna (https://gpi-tanks.com/pl/przemysl/zbiorniki-na-olej/) – niewątpliwie materiały w tamtym miejscu umieszczone są podobnie zajmujące.

Repertuar czytelniczy na świecie jest ogromny i niemożliwy do zliczenia, każdy więc jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Interesujące propozycje można odnaleźć tu –

Czytelnictwo w Polsce

Niestety ostatnio widać w Polsce znaczny spadek poziomu czytelnictwa. Z niedawno przeprowadzonych badań wnioskuje się, że tylko około jednej trzeciej obywateli Polski sięga po książkę w ciągu całego roku. Istnieje jednak również niezmienna grupa czytelników, którzy sięgają po lektury często i systematycznie i w ciągu roku czytają ich więcej niż 6. Na dzień dzisiejszy spora liczba ludzi przechodzi od czytania na papierze do ekranowego, a to również powinno wchodzić do rankingów czytelnictwa. Więcej czytają także dzieci, często ze względu na zadawane przez nauczycieli lektury obowiązkowe.
Comments are closed.