Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej w dzisiejszych czasach jako uroczystość typowo komercyjna.

Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej w dzisiejszych czasach jako uroczystość typowo komercyjna.

Otrzymanie sakramentu pierwszej komunii świętej stało się uroczystością komercyjną. Koszty powiązane z owym zdarzeniem często przekraczają wyliczenia rodziców. Zakup alby, sukienki komunijnej i wszelakich dodatków niezbędnych dziecku do przystąpienia do pierwszej komunii i organizacja przyjęcia związana jest z wysokimi kosztami. Wydatki związane z pierwszą komunią świętą zaczynają się już parę miesięcy wcześniej. Każde dziecko, by móc przystąpić do tego sakramentu, obowiązkowo musi mieć różaniec, gromnicę oraz książeczkę do modlitwy.

komunia

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Owe rzeczy wiążą się z kosztami blisko 60 zł. Od paru lat w kościołach katolickich dzieci pierwszokomunijne mają sakrament w takich samych ubraniach, jakimi są alby. Wcześniej każda z dziewczyn mogła być ubrana w sukienkę komunijną, a chłopcy w garniturki, co łączyło się z tym, że podczas mszy była mała rewia mody. Alby i jednakowe sukienki komunijne są bardzo dobrym wyjściem, wszystkie dziatki wyglądają identycznie, nie ma bogactwa i niepotrzebnego strojenia się. Jednak w multum parafiach zastrzega się zamówienie alb i sukienek komunijnych w jednej konkretnej firmie, aby wszystkie były takie same.

Powiązane jest to z tym, że rodziciele nie mają sposobności szukania tańszej opcji zakupu. Przeciętnie taki włóczka wełna kosztuje od 100 do 150 zł. Poza tym należy dodać jeszcze obuwie, pelerynę i ubranko na przebranie (). U panienek przewaznie są to sukienki, a dla chłopaków popularne garnitury. I tutaj również trzeba wyjąć z portmonetki prawie 200 zł. Rajstopy, rękawiczki, torebka na różaniec i książeczkę, poza tym wianuszek na głowę, wydawałoby się, że są to drobnostki, lecz one też kosztują. Każdy rodziciel chce, aby tenże dzień zapisał się w pamięci jego pociechy.

Dlatego też urządzane są przyjęcia komunijne. By w maju móc zorganizować przyjęcie komunijne, konieczne jest dokonać rezerwacji już dużo wcześniej, ponieważ na miesiąc przed imprezą możemy już niczego nie zorganizować. Uroczystość komunijna to głównie obiad plus herbata i ciasto. Za 3-4 godziny rodzinnego świętowania musimy zapłacić minumum 80 zł za osobę. Wiele restauracji proponuje swoim klientom tańszą opcję np.

Jeśli masz ochotę poczytać więcej na ten temat, kliknij na odnośnik tu (https://laversa.pl/sukienki-damskie) – informacje w tym miejscu zawarte są niezwykle interesujące.

z własnymi wypiekami. Zapraszając na święto komunijne 20 gości wydamy za nich blisko 1600 zł (ta strona na ubiory-komunijne.pl).

Comments are closed.