Nutka adrenaliny w pracy? Dowiedz się więcej?

Nutka adrenaliny w pracy? Dowiedz się więcej?

Zastanawiające jest, dlaczego ludzie wybierają zawody, które charakteryzują się ogromną odpowiedzialnością za osoby lub rzeczy? Czy jest to zwyczajny przypadek, a może pewna konstrukcja psychiczna, która potrzebuje niczym wody do życia odrobiny ryzyka. Gdy pomyślimy o takich profesjach, to jakie przychodzą na myśl?

Pierwsze skojarzenie: pilot samolotu. Są ludzie, którzy nie podejmą nigdy takiej odpowiedzialności, nie dość, że prowadzi się wielki samolot, to ma się na pokładzie wielu różnych ludzi Osoby, które chcą pracować na stanowisku pilota muszą mieć bardzo silną psychikę, odznaczać się ponadto powinni wysokim stopniem pewności siebie. Człowiek tchórzliwy, nielubiący brać na siebie odpowiedzialności nie powinien decydować się na ten zawód. Nie dość, że zaszkodzi sobie to jeszcze może innym zrobić krzywdę.

szybkie audi

Autor: Cars Of Berkshire
Źródło: http://www.flickr.com

Taka osoba nie powinna także pracować jako policjant, czy ratownik medyczny. Pierwszy, jak i może wziąć udział w ekstremalnych sytuacjach. Policjant, zależnie od wydziału, może natknąć się na niebezpieczeństwo, musi podejmować odpowiednie decyzje, niekiedy na granicy ryzyka, natomiast ratownik medyczny powinien potrafić być zawsze spokojnym i opanowanym. Nie może dać się ponieść emocjom, które w tym zawodzie nie są dobrym doradca. Jeśli natomiast chcesz bardzo robić coś pożytecznego, coś istotnego, zawód, w którym liczy się punktualność to wybierze transport (zweryfikuj usługi przewozowe Wrocław z www.perfect-przeprowadzki.wroclaw.pl) farmaceutyczny.

Myślisz, co to takiego? Jak sugeruje nazwa, transport farmaceutyczny to przewóz leków , które powinny być transportowane w bardzo niskich temperaturach.

Czy rozpatrywana problematyka bardzo Cię zainteresowała? Jeżeli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (https://lankamerprzewozy.pl/) inne teksty.

Przeznaczone są do tego specjalne samochody wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Pomyśl, ile zależy od osoby, która przewozi różne niezbędne leki, medykamenty, jakie musze zostać dostarczone we wskazany adres, w odpowiednim czasie. Nie są to strzelaniny, nie jest to reanimacja osób po wypadku, nie jest to wreszcie adrenalina wywołana świadomością, że jest się pilotem wielkiego samolotu, który ma na swoim pokładzie setki osób…

Taki zawód jest za to działaniem o dobrych intencjach, gdzie spotykają się dwie wartości: pośpiech, pęd w dotarciu do celu (wzmożona adrenalina) i niesienie pomocy (satysfakcja z wykonanej dobrze pracy). Dla takich wartości dobrze jest pracować.

Comments are closed.