Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

W ostatnich latach wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa dokonał się wielki nawrót ku dbaniu o zdrowie, począwszy od kuchni gdzie zmiany te są najbardziej zauważalne. Klasyczna kuchnia polska zmieniła się widocznie: bardzo ciężkie, smażone potrawy zamieniliśmy na lekkie sałaty, ugotowane na parze ryby, trendy jest nawet przygotowywanie własnego chleba.

siedzący mężczyzna

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dodać do tego coraz bardziej widoczną modę na bieganie i ogólnie ruszania się mamy obraz jednej z bardzo korzystnych przemian jakie uwidaczniają się w ostatnimi laty.

Jednak nie każdy lubi biegać czy jeździć na rowerze. Można również wybrać Nordic Walking. Jest to typ ćwiczeń wynaleziony w Finlandii jako rodzaj ćwiczeń dla uprawiających narciarstwo. W końcu stał się on tak bardzo spopularyzowany że stał się osobnym typem rekreacji. NW (podobnie jak to jest z bieganiem) nie jest sportem bardzo kosztownym, wystarczą specjalne kijki i wygodne buty. Zaletą tegoż rodzaju aktywności fizycznej jest to, iż można go trenować w prawie każdym terenie. Ponadto chodzić z kijkami może każdy bez względu na to ile ma lat czy też bez względu na początkową kondycję.

Należy jednak pomyśleć o odpowiednim dostosowaniu obuwia do miejsca gdzie chcemy uprawiać NW. Tak dla przykładu wyruszając z dzieciakami w góry z kijami, należałoby wyposażyć również dzieciaki w wygodne obuwie (np.

Czy w kontekście omawianej tematyki masz więcej pytań? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

w buty trekkingowe dla dzieci). Dla dorosłych polecam męskie buty glany lub damskie, najważniejsze jest żeby buty trzymały staw skokowy do czego oba typy butów doskonale się nadają. Natomiast w łatwiejszym terenie mężczyźni z powodzeniem włożyć mogą na przykład botki męskie.

Świetnym uzupełnieniem treningu Nordic Walking może okazać się pływanie. Pływać możemy obecnie bez względu na pogodę bo mamy do wyboru coraz więcej całorocznych pływalni. Gdybyśmy się zdecydowali na pływalnię będzie wyposażenie tj.: strój kąpielowy, czepek, okulary do pływania, może płetwy a także japonki i klapki dla mężczyzn które ograniczają ryzyko upadku podczas chodzenia po obrzeżach pływalni. I tak wyposażeni ruszamy po zdrowie!

Comments are closed.