Jak uniknąć błędów „modowych”? – mały poradnik dla faceta

Jak uniknąć błędów „modowych”? – mały poradnik dla faceta

Nasz wygląd zewnętrzny to tak w życiu osobistym, jak i w miejscu pracy – kwestia nadzwyczaj ważna.
Jak istotne to są sprawy, zaświadczyć może fakt, iż duże firmy już nawet w swych wewnętrznych regulaminach takie regulacje jak: czyste buty czy schludny strój, dość mocno akcentują.

Bywa nawet tak, iż złamanie postanowień regulaminu w dziedzinie stroju, w najlepszym razie skończy się zaniżeniem premii, a w tym gorszym przypadku – już przy ewidentnych zaniedbaniach – nawet zwolnieniem pracownika.

Każda większa korporacja niemałą uwagę przywiązuje do wyglądu pracowników, jednak jest to szczególnie istotne w zawodach zaufania publicznego, jak na przykład: prawnicy, finansiści, doktorzy czy sędziowie, choć nie wyobrażam sobie też osób pełniących takie role jak poseł, ksiądz, czy wojskowy niedbających o obuwie czy też ubranie.

Jeżeli chodzi o ubiór, jak zwykle nie powinniśmy przesadzać z dodatkami. No chyba że jest się nastolatkiem, któremu przypadkowe łamanie obyczajów najczęściej uchodzi płazem, uznane za przejaw młodzieńczego braku doświadczenia. Z kolei takiż ubiór u dojrzałego mężczyzny, może być uznany za dziwactwo i może narazić nas na komiczność.

Kliknij bez obaw ten link – umieszczone tu uwagi na temat (http://www.ed.torun.pl/pieczatki/) na pewno będą dla Ciebie frapujące – odnoszą się pokrewnej problematyki.

Możemy rzecz jasna spróbować pokazać swą artystyczną duszę ale musimy pamiętać, iż jest to działanie dość ryzykowne.

mężczyzna w szarej koszulce

Autor: Jordon B
Źródło: http://www.flickr.com

Modny, zadbany mężczyzna, powinien zadbać o drobiazgi. Od panów w obecnych czasach oczekuje się elegancji, lecz mówiąc pół żartem pół serio, z męską elegancją jest jak z męską urodą, powinna być niczym wiosenny wiatr, który jest prawie nie wyczuwalny, i niesie ze sobą delikatny aromat ziół, natomiast źle, jeśli przypomina wiatr halny i przygniata otoczenie.

Mówiąc o kwestiach tyczących się mody mężczyzny, najistotniejsze jest według mnie słowo „równowaga”. Generalnie wszystko jest dozwolone, wachlarz możliwości jest ogromny, byle nie przesadzać w żadną stronę. Podobna zasada umiaru tyczy się kosmetyków męskich. Skończyły się już dawno czasy, gdy w palecie kosmetyków do higieny męskiej zadbany mężczyzna posiadał szare mydełko oraz brzytwę.

Współcześnie na rynku możemy zakupić sporo kosmetyków pielęgnacyjnych , przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn, poczynając od kremów po goleniu, przez żele pod prysznic, nawet po kremy zapobiegające powstawaniu zmarszczek. Na pewno każdy mężczyzna wybierze coś dla siebie.

Comments are closed.