Wyjazd powinna być zaplanowana?

Wyjazd powinna być zaplanowana?

Spędzanie wolnego czasu wymaga nie lada wysiłku. Aby każdy element opracować, ustalić tak, ażeby było prawidłowo, potrzeba odpowiedniego planu, jaki musi być podparty najbardziej solidnym przygotowaniem.

A może jednakowoż wcale nie, być lubisz realizować każdy plan spontanicznie i bez nadmiernych przygotowań. To jak się zachowujesz mówi wiele o Twoim charakterze i podejściu do życia. Są ludzie, jacy w każdej sytuacji potrzebują planu. Planują wycieczkę do dużego ośrodka miejskiego, na przykład do stolicy biorą ze sobą mapy i przewodniki, mają już ustalone do której pójdą cukierni na Żoliborzu (mapa) lub kawiarni w Legionowie, wiedzą, co zwiedzą w pierwszej chwili, czy Stare Miasto, czy jednak Pałac Kultury i Nauki. Są przekonani o swoim planie, wierzą w niego, on jest dla nich najważniejszy i nieustannie najbardziej atrakcyjnym z możliwych żeby spędzić czas. Poza planem głównym jest także plan B a nawet C. Na wypadek niekorzystnej pogody lub pozostałych niespodziewanych wydarzeń, zawsze jest wyjście z sytuacji.

Na innym biegunie są się osoby, jakie całkowicie w inny sposób podchodzą do takich kwestii. warsaw.jpg|R|W=180|ALT=rynek w Warszawie]Jak wycieczka to spontanicznie, jak planowanie to „zobaczymy, jak to będzie”. Taka osoba nie jedzie, na przykład, do dużego ośrodka miejskiego, żeby zwiedzić parę konkretnych punktów, taka osoba planuje po prostu dobrze spędzić czas, a jej plan można zamknąć w wyrażeniu: zobaczymy, co chwila przyniesie. Przecież wszystko jest uzależnione od wielu niuansów, z jednej strony jakieś plany mogą się nie zrealizować przez niekorzystne warunki atmosferyczne, może uciec autobus albo po drodze się zepsuć, być może muzeum być zamknięte i tak dalej. Taki człowiek wychodzi z prostego założenia, iż planowanie to jedynie zbędne nerwy, zamiast o tym myśleć, powinniśmy najzwyczajniej żyć chwilą.

A może nie jesteś ani jednym ani drugim? To może jesteś gdzieś pośrodku, w centrum? Z jednej strony cenisz ludzi, który mają wszystko zaplanowane, ale denerwuje Cię ich dokładność i drobiazgowość. Twierdzisz, iż plan i owszem, ale nie przesadzajmy, nie należy przecież pamiętać o każdym, choćby najmniejszym detalu. Do drugiego podejścia również jednocześnie masz dość daleko, gdyż nie lubisz ludzi, którzy wszystko olewają i nie przejmują się żadnym planem. To bez sensu, bo należy przecież mieć jakiś, choćby mały plan, ażeby się nie zgubić w nowym miejscu.

Czy jesteś zadowolony z treści tego wpisu? Jeśli tak, to podaję również mój link (https://www.spijtanio.eu/noclegi-swinoujscie) do nowej strony. Zapraszam!

Bez nerwów, ale też bez zbyt dużej nonszalancji, która do niczego nie prowadzi.

Comments are closed.