Pojazd na własność, czy ? Czy warto korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Pojazd na własność, czy ? Czy warto korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Myślisz o wyjeździe na urlop, a nie posiadasz samochodu? Nie lubisz stać w pociągu podróżując na drugi koniec Polski? Nie chcesz| wykładać masy pieniędzy na kupno nowych czterech kółek? Może warto przemyśleć oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które trudnią się wypożyczaniem aut. W ich ofercie są zarówno filigranowe, miejskie auta kompaktowe, nieco większe liftbacki, rodzinne kombi, jak również auta sportowe czy ekskluzywne limuzyny. Wybór jest olbrzymi i każdy natrafi na pojazd, który najlepiej dopasuje się do jego wymagań (zobacz tu).
Żeby zasiąść za sterami jednego z oferowanych przez wypożyczalnię auta, powinniśmy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się jeszcze z wpłaceniem kaucji. Niekiedy wypożyczalnie dokładają do faktury dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami pracy biura, czy dopisaniem jeszcze jednego kierowcy.
wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wnikliwie zorientować się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy wolno nam poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy normowanego limitu kilometrów na dobę, lub czy po zakończeniu użytkowania samochodu nie musimy udać się na myjnię (przetestuj w promocji myjnia tunelowa bydgoszcz: myj-car.pl/) i posprzątać w środku. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że zwykle auto, które bierzemy jest zatankowane do pełna. Przy zdawaniu go do wypożyczalni my też jesteśmy zobligowani, by oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym nie pomyślimy, możemy tak narazić się na dodatkowe koszty.
czarny samochód

Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wyłącznie praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam możliwość, by zasiąść za kierownicą efektownych samochodów za niewielką część ich rynkowej ceny. Na parkingach firm bowiem znajdziemy również sportowe modele uznanych marek, z mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można przynajmniej przez jeden dzień poczuć się, jak kierowca wyścigowy, czy zamożny prezes w ekskluzywnej limuzynie.

Jeżeli omawiany temat Cię zainteresował, to odsyłam do tego serwisu, ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu jeszcze więcej informacji, które na pewno Cię zaciekawią.

A przecież to właśnie realizowanie marzeń jest tym, co nas popycha do przodu.

Comments are closed.