Modne czapki na zimę, czyli jak w łatwy i niedrogi sposób wybić się z grupy ludzi

Modne czapki na zimę, czyli jak w łatwy i niedrogi sposób wybić się z grupy ludzi

Czapki stają się obligatoryjnym dodatkiem do naszych strojów, niezależnie od tego, ile posiadamy wiosen, gdzie jesteśmy zatrudnieni, gdzie jesteśmy zameldowani i w czym gustujemy. Zakładamy je przez cały rok. Te z daszkiem, uszyte z niegrubego materiału, są w sam raz na lipcowe tropiki, a te ortalionowe będą użyteczne w czasie jesiennych mżawek. Jednak zima jest porą roku, kiedy czapki wkładamy najczęściej. Modne czapki na zimę można zakupić w butikach i na targach, a ich wybór jest naprawdę królewski. Najczęściej wybieramy te najprostsze wzory w monolitowych kolorach.

Szarą, dzianinową czapkę włoży tak podlotek, jak i menedżer przemykający w czasie śnieżycy przez drogę, która oddziela budynek firmy od stojącego na parkingu mercedesa. Modne czapki na zimę to również te, które mają różnego rodzaju aplikacje i części ozdobne: daszki pompony, cekiny, wzorzyste kwiatuszki czy koraliki. A dla naszych skrzatów ekstra podarunkiem na gwiazdkę będzie czapka naśladująca głowę pumy lub powszechnie znaną i lubianą postać z zagranicznej lub polskiej bajki.

Snowboardziści ucieszą się ze sportowej wersji narciarki, a wyjeżdżający na ferie w Pieniny będą zachwyceni czapką obszytą kożuszkiem lub po prostu typowo syberyjską, kudłatą, białą czapą z pomponikami, które tradycyjnie zawiązuje się pod brodą.

Modne czapki na zimę stanowią tak mnogą kolekcję, że naprawdę trudno się zdecydować, a wybieranie tej najodpowiedniejszej może trochę potrwać. Na takie czapki wcale nie trzeba wydawać fortuny. Sprytna hafciarka kupi młoteczek włóczki w sąsiedniej pasmanterii, a z konieczności nawet spruje nienowy, podziurawiony pulower i wzorując się na zdjęciach z gazety, wydzierga na drutach własną, niepowtarzalną wersję.

Osoby, które uwielbiają styl klasyczny, będą zachwycone nakryciami głowy noszonymi jeszcze przez rodziców, a może nawet dziadków. Dla zakochanych w modzie przedwojennej, polecane są czapki stylizowane na modę z lat 20 i 30 ubiegłego stulecia. Ażurowe kwiatki bądź ronda w kształcie męskiego melonika, to ich cechy wyróżniające. Takie wzory są specjalnością między innymi osób zawodowo zajmujących się produkcją ubrań, ale na tę małą, chałupniczą skalę.

Dzisiaj towary nazywane handmade są określeniem arcydzieł tworzonych ręcznie, najczęściej przez hobbystów lub członkinie wiejskich kół. Takie osoby obmyślają własne projekty, a spod ich ręki wychodzą oryginalne i prawdziwie modne czapki na zimę. Tacy producenci nierzadko mają własne strony internetowe, rozbudowane konta w portalach społecznościowych i w ten sposób pozyskują nowych usługobiorców i kuszą ofertą tych obecnych.

Comments are closed.