Jeśli zwiedzanie Krakowa to wyłącznie z przewodnikiem

Jeśli zwiedzanie Krakowa to wyłącznie z przewodnikiem

Kraków to miasto stare i czcigodne, lecz zarazem dudniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, zamierzchłe czasy z nowoczesnością. Powinno się tu przybyć i wyczuć nadzwyczajną atmosferę miejsca. Do Krakowa, grodu o bardzo obfitej przeszłości, przez wieki będącego świadkiem najwyższych dla Polski wydarzeń, ściągają podróżnicy z całego globu. Do zwiedzenia Krakowa konieczny jest przewodnik. Można tu przyjemnie spędzić czas i nie musi się to łączyć z bieganiną po wszystkich zabytkowych lokalizacjach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to gród który, ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji aniżeli mogłoby się wydawać. Sami możemy czuć się cokolwiek zagubieni, dlatego do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy potrzebują zobaczyć najsłynniejsze zabytki Krakowa, stworzona została Trasa Królewska. Rynek Główny jest ośrodkiem kultury, lokalizacją zgromadzeń i przedsięwzięć, więc można się tu zatrzymać na na dłuższy czas. Do dzisiaj przeżyły usytuowane na nim Sukiennice, z początku miejsce handlu. W zamkowych wnętrzach oczekują nas liczne wystawy, których nie trzeba ominąć zwiedzając Kraków. Dla zaciekawionych: zobacz.

Przewodnik zaprowadzi nas także do katedry, mogił królewskich, przy których spogląda na nas pełna przeszłość Polski i ogromnego dzwonu Zygmunta, jaki bije tylko przy okazji najważniejszych dla państwa i miasta wydarzeń.

Czy ten artykuł Cię zaciekawił? W takim razie sprawdź inny pełny opis (https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,szkolka-jezdziecka.html), który też posiada absorbujące informacje.

Wchodząc w zamkowe granice, powinno się udać się także na dziedziniec arkadowy i popatrzeć z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego czeluści prowadzą kręcone schody bezpośrednio z zamku na Wawelu. Smocza dziura to w rzeczywistości pieczara kresowa, użyczona w części do odwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego zipiąca płomieniem to ukochana atrakcja najmłodszych obieżyświatów.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżnicy, którzy zechcą popatrzeć na Kraków z góry mogą wspiąć się na krakowskie nasypy, piastujące funkcje lokalizacji widokowych. Najistotniejszym i najbardziej charakterystycznym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego szczytu pełny wiekopomny i teraźniejszy Kraków, lokalizacje oglądane przedtem, trzeba obejrzeć z całkowicie odmiennej perspektywy.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany tekst, to bardzo dobrze, gdyż ten opublikowany poniżej (http://www.eccoholiday.com/hotel-chorwacja-adriatic-21283.html) również zawiera równie istotne informacje – nie zwlekaj, tylko przeczytaj go.

Przewodnicy po Krakowie przedstawią nam świetne podania dotyczące tego grodu.

Comments are closed.