Zakopane – intrygująca wyprawa. Przeczytaj porady

Zakopane – intrygująca wyprawa. Przeczytaj porady

Autor: www.nartyslowacja.pl

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest cudowne o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują czubki gór. W obrębie miasta znajduje sięchoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną organizację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i pensjonaty wypoczynkowe zapraszają zwiedzających z kraju i całego świata przez cały rok. Różnorodna baza schroniskowa sprzyja turystyce i dobrze zaplanowanym urlopom.

Jeżeli zaintrygował Cię nasz tekst, to wejdź na adres www (http://www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php) i pod nim wyszukasz znacznie więcej skrupulatnych wiadomości.

Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem warto przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry

Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Jedną z najczęściej zwiedzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z ochotą korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto lokalne festiwale i imprezy folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu zwiedzających. Zakopane jest także punktem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty to Zakopane oferuje nieco tańsze opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej organizować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej poczytać trochę informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od gustów. Zakopane nie jest małym miastem i łatwo się w nim poczuć niepewnie, należy pomyśleć też zatem o zakupie atlasu miasta.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Na niektórych planach miasta wskazane są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać obrzędowość góralską i język, a w głównej mierzesmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej menu także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można udać się do Aquaparku, a zimą podróżować po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed pójściem na górski szlak turystyczny, należałoby przeanalizować pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być dojrzałym i czujnym. Zakopane to także fenomenalne zabytki, pomniki, muzea, teatr o obfitym repertuarze. Po wyróżnionych ścieżkach można także planować wycieczki rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki wystawiają stragany, zachęcając turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Więcej ofert na .

Źródło: Tanie-noclegi-tatry.pl
Comments are closed.