Turystyka i koncerty

Turystyka i koncerty

Rodzime agencje organizujące koncerty z roku na rok posiadają coraz szerszą ofertę wartych uwagi propozycji. Wybudowanie stadionów na mistrzostwa Europy w piłce nożnej stworzyło możliwości do zapraszania do kraju cenionych artystów, ściągających na swoje koncerty kilkadziesiąt tysięcy fanów. Stadiony takie powstały między innymi w stolicy, Poznaniu lub we Wrocławiu.

Korzystne położenie tych ośrodków zachęca muzycznych turystów do odwiedzin – do Wrocławia często zjeżdżają ludzie z Niemiec i Czech, Poznań stał się muzyczną Mekką dla osób z północnej części kraju, a Warszawa jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców krajów za wschodnią granicą. Większość ludzi przyjeżdżających na wydarzenia muzyczne, wraca jeszcze w ten sam dzień. Wielu postanawia jednak połączyć wyjazd koncertowy ze zwiedzaniem.

Wrocław – miasto spotkań

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

Dojazd do tego miasta jest bardzo wygodny – zarówno samochodem, jak i koleją. W mieście znajduje się również port lotniczy. Na odwiedzających czeka spora ilość pięknych miejsc wartych odwiedzin. Fontanna na pergoli, jeden z najwspanialszych ogrodów zoologicznych w tej części kontynentu, ogród botaniczny czy Panorama Racławicka to tylko część z czekających na przyjezdnych atrakcji. Jeden dzień to stanowczo zbyt krótko, żeby zwiedzić wszelkie warte zobaczenia miejsca. Z tego powodu też miasto jest wyposażone w dogodną bazę miejsc noclegowych. Noclegi we Wrocławiu mogą być bardzo tanie – jest to miasto studenckie, znajduje się tutaj więc sporo hosteli, a na czas urlopu (Jeśli poszukujesz pomysłu na urlop sprawdź wakacje egipt coraltravel) warto wynająć tani pokój w jednym z akademików. Wrocław poza koncertami na stadionie miejskim, oferuje dużo innych sal średnich i małych. Wiele z nich słynie w całym kraju z bardzo dobrej akustyki.

Poznań także jest sprzyjający

W Poznaniu znajdują się w większości duże i małe sale koncertowe. Mało jest tam niestety dobrej jakości obiektów o średniej wielkości. Organizatorzy koncertów często zapowiadają tutaj większe imprezy. Jest to miasto najlepiej usytuowane dla przyjezdnych z całej Polski. Można tam też spotkać sporo atrakcji – piękny ratusz, Stary Browar czy obiekty sakralne. Noclegi w Poznaniu, podobnie jak w przypadku Wrocławia, nie są kosztowne. W mieście funkcjonuje wiele hoteli, które służyły za bazę noclegową dla zagranicznych gości w czasie Euro 2012. Znajdują się więc tutaj punkty o dużym zróżnicowaniu standardów.

Comments are closed.