Wygodny styl wojskowy

Wygodny styl wojskowy

Na chwilę obecną śmiało można powiedzieć, że trwa moda na styl militarny. Przejawia się to w rozmaitych aspektach życia. Coraz większe grono osób jest zainteresowanych tematyką wojskową i militarną, a zatem historią konfliktów zbrojnych i broni, a także tymi elementami w kontekście współczesnym. Niezwykle lubiane są repliki broni, używane zarówno do odtwórstwa historycznego, jak i w celach rozrywkowych. Jednym z przejawów tej mody jest także zamiłowanie do gry w paintball, czyli strzelania ze specjalnej broni za pomocą kul z farbą.

Samolot

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl militarny dotyczy też odzieży. Na przestrzeni ostatnich lat można było obserwować rozmaite ewolucje odzieży wzorowanej na wojskowym mundurze. Ubiory takie są najczęściej bardzo praktyczne ze względu na trwałe tkaniny, dużą ilość kieszeni i inne aspekty. Są więc wykorzystywane w niektórych sportach ekstremalnych, jak również przykładowo w survivalu. Spodnie wojskowe takie jak na przykład spodnie Helikon są również bardzo funkcjonalne i trwałe, dzięki czemu kupowane są przez wiele osób.

Styl wojskowy a subkultury

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Liczne części ubioru o charakterze wojskowym bywają łączone z członkami różnych subkultur. Ubiory takie jak ciężkie obuwie czy kurtka Harrington przeważającej części ludzi kojarzą się z grupą skinheadów i charakterystycznym dla nich ubiorem. Z kolei plecak typu kostka, często z demobilu, to dodatek, który lubią przedstawiciele punków oraz część wielbicieli ciężkich brzmień. W tych przypadkach najczęściej plecaki te pokryte są naszywkami z symbolami zespołów muzycznych i różnego rodzaju hasłami.

Styl wojskowy a moda

Styl zawierający militaria to również styl w modzie. Wariacje na temat ubiorów wojskowych niekiedy sięgały bardzo daleko. Co najważniejsze, styl ten przewiduje wykorzystanie motywu moro na tkaninach. Wzór ten także pojawia się w wielu rozmaitych rodzajów i kolorach, gdyż nie musi już posiadać właściwości kamuflujących. Dlatego widuje się na przykład wzór moro w kolorze różowym. Styl wojskowy to także ubrania w odcieniu oliwkowej zieleni i khaki. Istnieje dużo typów butów, dla których wzorem były buty wojskowe. Ostatnio na przykład bardzo modne stały się oficerki dla kobiet, wzorowane na długich butach skórzanych używanych w armii.

Comments are closed.