Dla kogo komin

Dla kogo komin

Niezbędnymi elementami garderoby noszonymi nie tylko w zimie są niewątpliwie dodatki takie jak szale, szaliki, chusty, apaszki, bandany czy też kominy.

bandana

Źródło: Stanteks
Bandany były swego czasu ubierane przez francuskich pracowników fizycznych. Spopularyzował je Wiktor Hugo autor „Nędzników” (dla tych którzy to w zabieganiu zapomnieli autora jednej z najwybitniejszych powieści francuskiego Naturalizmu). Jedną z głównych postaci tejże książki był paryski rozrabiaka Gawrosz. Stąd – pewnie przez bardzo liczne adaptacje filmowe (od 1909 do 2012 aż 32) stały się te nakrycia głowy tak powszechnie noszone.

Ten materiał jest niezwykle ciekawy, jednak bez wahania przeczytaj także podobny opublikowany tutaj (http://www.numoco.sklep.pl/p1504,13-109-sukienka-sportowa-bez-melanz.html) w innym serwisie wpis – on również jest godny uwagi.

Bandany noszą teraz nawet nieduże dzieci. Mamy oraz opiekunki stroją swych Jasiów czy Mareczków w dżinsy, sportowe bluzy, a pod szyją wiążą chłopcom klasycznie czarną bandanę lub nowoczesne barwne chusty często w dość krzykliwych jak na chłopięcą modę barwach. Ostatnio modne stały się także wzorzyste szale. W zasadzie bez znaczenia jest wiek urwisa – może jeszcze nie chodzić – a podobnie jak jego starszy brat ubiera się go w bandanę. Do dyspozycji mamy, opiekunki mają sporo wzorów. Mogą nabyć nie tylko bandany kolorowe ale również z nadrukami najczęściej przedstawiającymi postacie z lubianych bajek np.

Ten odnośnik do serwisu air force damskie prowadzi do niezwykle atrakcyjnej witryny, która zawiera równie intrygujące dane na opisywany wątek.

„Pingwiny z Madagaskaru” albo z „Kubusia Puchatka”.

szal

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Nie tyko małe urwisy stroją się w bandany ale również i ich troszeczkę grzeczniejsze siostrzyczki, które wzorują się na swych modnych mamusiach. Sprawdź wzorzyste bandany. W tym dziale dziecięcych strojów można znaleźć pełne odwzorowanie „dorosłych” trendów, tak więc są to również wzory zaczerpnięte z kultury ludowej.

Rzecz jasna również dorośli wybierają ten rodzaj dodatku, zwłaszcza wiosną. Wśród dorosłych identycznie jak wśród dzieci wiek ani płeć są bez znaczenia. Mężczyźnie najbardziej pasuje bandana w zestawieniu ze skórzaną kataną, obcisłych dżinsach no i oczywiście motocyklu (najlepszy byłby Harley-Davidson konieczne w kolorze ciemnozielonym).

Można także zobaczyć bandanę w ubiorze męskim nieco mniej rockowym. Pan wybierający rozrywki nieco bardziej spokojne niż przejażdżki na niebezpiecznym pojeździe, na niedzielny spacerek z rodziną może sobie ubrać odpowiednio dobraną chustę do swej ulubionej sportowej koszuli i na pewno będzie świetnie się prezentował gdy razem z równie elegancką rodziną w ramach spaceru zawita do spokojnej, kameralnej kawiarni na mocne aromatyczne espresso po obiedzie.

Comments are closed.