Jaką bieliznę nabyć gdy uprawia się sporty zimowe?

Jaką bieliznę nabyć gdy uprawia się sporty zimowe?

Bielizna termoaktywna początkowo używana była zgodnie z przeznaczeniem czyli jako specjalistyczna odzież dla sportowców lub dla wojska. Z czasem jej przeznaczenie poszerzyło się w znacznym stopniu. Głównym tego powodem jest to, iż jest ona nadzwyczajnie wygodna w noszeniu również na co dzień.

Jej własności dają komfort a jest to przecież istotne jeżeli mówimy o takich przedmiotach jak bokserki termoaktywne – ubranie, które ze swej natury musi być wygodne.

Odzież sportowa termoaktywna, narty

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
W chwili wyboru bokserek termoaktywnych lub też kalesonów termoaktywnych bardzo istotna jest jakość wykonania (poza tym jak silnie możemy się pocić). Tkaniny te bywają troszkę włochate co przy niewłaściwym sposobie zeszycia może powodować co najmniej podrażnienia albo otarcia. Z tego właśnie powodu trzeba unikać bokserek termoaktywnych lub też kalesonów termoaktywnych, które mogłyby mieć jakieś zgrubiałe nieperfekcyjne szwy (z pewnością w miejscach wrażliwych).

Najlepszego rodzaju bielizna to ta która została zrobiona w sposób „bezszwowy”. Część z modeli pokryta została warstewką substancji antybakteryjnej co u osób skłonnych do alergii może je wywołać. Dlatego właśnie warto zapytać jakie substancje zostały zastosowane.

Pomysł ubioru ”aktywnego” (tu więcej informacji: bokserki termoaktywne) ma tylko wówczas rację bytu gdy człowiek który chce się tak ubrać zastosuje sposób „cebuli”. Tkaniny z których są zrobione wyżej wymienione rzeczy były z myślą o („cebuli”) właśnie projektowane. Tylko bielizna nie załatwi sprawy. Następna z kolei warstwa to bluza termoaktywna. Jak każdy dobrze by była dopasowana do skóry gdy będzie inaczej nie będzie spełniać swej roli. Oczywiście bluzy termoaktywne dostać możemy w bardzo wielu wzorach.

Zarówno zimą i latem przyda się bez wątpliwości czapka termoaktywna. Wiadomym jest, iż to przez głowę oddajemy ok. czterdziestu procent ciepła. Nie bez znaczenia jest również aby nie przegrzać głowy. Obecnie nie jest to kłopotem, bardzo dobrze do tego celu służą czapki termoaktywne (świetne kalesony termoaktywne).
Comments are closed.