Śliski temat: męska biżuteria

Śliski temat: męska biżuteria

Przede mną dość kontrowersyjny temat – biżuteria dla mężczyzn. Kwestia pełna ślepych uliczek. Wielu panów po usłyszeniu tejże frazy popaść by mogło jeśli nie w popłoch (wszakże prawdziwy facet nie boi się niczego) to przynajmniej w zakłopotanie. Ci panowie którzy mają zamiłowanie do filozofowania być może zamyśliliby się nad kondycją współczesnych mężczyzn a nawet nad zamianą ról społecznych jaka niewątpliwie ma miejsce w naszym społeczeństwie.

facet

Autor: ozan şenol
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od najmniej kontrowersyjnego tematu dotyczącego biżuterii dla mężczyzn, mianowicie spinek do mankietów. Kojarzymy je na ogół ze starszymi panami w garniturach, być może nawet z dziadkami. Nieduże te przedmioty wykonywane zwykle są z metalu – często szlachetnego. Mogą być złote, srebrne lub powleczone są one cienką warstewką wypolerowanego niklu. Istnieje możliwość wygrawerowania na spinkach dowolnego motywu: począwszy od herbu miasta albo szkoły po imię wybranki serca.

sygnet

Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com

Nieco bardziej odważni mężczyźni (albo bardziej nowocześni) mogą poeksperymentować z wisiorkami dla mężczyzn po więcej zapraszam tutaj kolczykami dla mężczyzn. Tutaj – podobnie jak to jest w przypadku biżuterii dla pań – istnieje wiele wzorów męskiej biżuterii, z tą różnicą jednak że takie akcesoria są dość ryzykowne. To dlatego że mężczyznom w dziedzinie mody zdecydowanie mniej wypada, z tegoż powodu dużo łatwiej chcąc być oryginalnym wydać się śmiesznym. Zalecam więc w kwestii wisiorków dla mężczyzn dużą dozę ostrożności. Odnośnie tematu również tu: biżuteria dla faceta.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest tabliczka określająca grupę krwi właściciela, z kolei najniebezpieczniejsze mogą stać się kolczyki dla mężczyzn (w tym miejscu więcej na temat: wisiorki męskie). Zakup tego typu gadżetów można porównać do spaceru po polu minowym. Już sam pomysł – jeżeli nie jesteś żeglarzem który marzy o byciu piratem – jest prawe jak taniec (lekcje tańca Katowice) na wulkanie. Niby ciepło a jednak jest coś nie tak. Czasami warto poradzić się wizażysty w tym nieco dyskusyjnym temacie.
Comments are closed.