Sektor paliwowy to nie wyłącznie benzyna i gaz, to znacznie więcej

Sektor paliwowy to nie wyłącznie benzyna i gaz, to znacznie więcej

Większość ludzi po usłyszeniu zwrotu „branża paliwowa” sprowadza to hasło do ledwie kilku synonimów słownych, takich jak: ropa, benzyna, gaz, stacje paliw. Rzeczywiście jest w tym prawda ale nie 100%. Można nawet powiedzieć, że to tylko wierzchołek wielkiej góry lodowej, której większość znajduje się ukryta przed widokiem obserwatorów. Tak właśnie jest w przypadku tematyki paliw. Przeciętny zjadacz chleba nie ma nawet pojęcia jak ogromnym arsenałem dysponują punkty zajmujące się handlem asortymentem z tej branży.

Dystrybutor, paliwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Po pierwsze należy rozróżnić asortyment dla klientów instytucjonalnych od tego przeznaczonego dla klientów indywidualnych. Korporacje z reguły zainteresowane są bardziej skomplikowanym i zaawansowanym, a przez to droższym sprzętem. Chodzi tu np. o wyposażenie stacji paliw, od wielkich zbiorników na gaz, poprzez systemy myjące po dystrybutory paliwowe. Zainteresowanie takim sprzętem wyrażają głównie sieci zajmujące się masową sprzedażą paliw oraz wielkie zakłady przemysłowe, fabryki czy wielkie gospodarstwa rolne, które wolą własnym sumptem zorganizować sobie sprawę dystrybucji oraz nawet wytwarzania własnego biopaliwa na potrzeby działalności gospodarczej. Sprawdź tutaj: .

Tanki

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony jest propozycja ukierunkowana do klienta indywidualnego, często będącego właścicielem jednego lub kilku samochodów. Potrzeby tych konsumentów są całkowicie inne od popytu tamtych wielkich graczy. W tym przypadku propozycja zawiera produkty i akcesoria potrzebne do zwykłego użytkowania samochodu. Są to na przykład różnego rodzaju filtry (kliknij tutaj i dowiedz się więcej) paliwowe, karnisty, oleje itp.. Tego rodzaju sprzęty oferowane są samochodziarzom na stacjach benzynowych rozsianych na obszarze całego kraju.

Comments are closed.