Ruch poza domem. Najlepsze metody wspaniałego czasu.

Ruch poza domem. Najlepsze metody wspaniałego czasu.

Masz problemy z kondycją i ciągle boli Cię głowa? To, co możesz zrobić dla swojego ciała, to zapewnić mu ruch na świeżym powietrzu. Udowodniono, że ten typ aktywności, nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia, przyczynia się do lepszego humoru, jest sposobem na pozytywne zmęczenie i dotlenienie organizmu, ale także pomaga utrzymywać stres na wodzy.

na sportowo

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Boisz się, że podołasz? Nie namawiamy Cię od razu do joggingu. To raczej wątpliwe, aby taka forma aktywności była dobrym rozwiązaniem, gdy wcześniej zupełnie prowadziłeś siedzący tryb życia. Pamiętaj, że lepiej nie wymagać od siebie zbyt wiele na początek, bo może Cię to zniechęcić.

Od czego, w takim razie, możesz rozpocząć? Doskonale sprawdzą się spacery po okolicznych lasach. Pamiętaj, aby głęboko oddychać. To doskonale dotleni Twoje ciało i będzie solidną podstawą do kolejnych wypadów. Z czasem decyduj się na piesze wycieczki na trudniejsze dystanse. Może wkrótce uda Ci się wrócić do górskich wycieczek z młodości? A może wolisz sporty grupowe? Dopytaj się znajomych z okolicy, czy nie umawiają się na piłkę? Takie zajęcia, to nie tylko plus dla ciała, ale też sposób na odprężenie się w doborowym towarzystwie. W każdym niemal mieście na terenie większości parków utrzymywane są boiska, z których korzystać można całkowicie za darmo. Reasumując, ta forma aktywności pozwala na nawiązanie relacji ze znajomymi i odprężenie ciała.

jogging na plaży

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej wymienianą atrakcyjną opcją są sporty zależne od pory roku. Gdy jest ciepło możesz wypróbować jazdę na rowerze, wypady nad jezioro aby popływać. Gdy jest nieco zimniej na łyżwy lub narty. Jeżeli nie przypadają Ci do gustu najbliższe Ci tereny, sprawdź jakie atrakcje oferują bardziej oddalone miejsca. To dobry pomysł, aby zaplanować dla siebie i dalszej rodziny taki aktywny wyjazd. Możecie umówić się na zawody i po wszystkim wręczyć sobie symboliczne medale, zapewniając sobie odprężenie zarówno ciała, jak i duchowe. Nie ma nad czym się zastanawiać! Odpowiedz sobie na pytanie, kiedy masz najbliższe wolne popołudnie i zaproponuj dzieciom i partnerowi lub partnerce aktywność na świeżym powietrzu. Maluchów nigdy nie trzeba namawiać aby trochę się poruszały. Nie masz dzieci? Nie szkodzi. Porozmawiaj ze znajomymi. Zapewne wielu z Was zastanawia się nad tym, że warto byłoby poćwiczyć, ale nie wie jak zacząć. Powodzenia! Odwiedź koniecznie bazę inspiracji na .

Comments are closed.