Świat mody to dość grząski wątek

Świat mody to dość grząski wątek

Kim jest modna pani? Jak powinniśmy ją określić? Czy jest to persona, która podąża za nowinkami mody czy wręcz odwrotnie, posiada swój styl i nie przejmuje się zdaniem innych. Trudno powiedzieć, ponieważ tym samym już wybiegamy dalej i z definicji stylu przeskakujemy do kategorii odwagi…

Czy wobec tego stylowa pani powinna być odważna czy raczej powinna korzystać z szeregu modowych ustępstw?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest jasna, ponieważ z jednej strony mamy modelki zawodowe, które ubierane są w przedziwne stroje. Jest to modne i śmiałe, lecz czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

pospolita kobieta w tej ubiorze chodzi po mieście? Przeważnie nie. Jak już widzimy takie stroje na galach gwiazd, przykładowo, w trakcie rozdania Oscarów.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z innej zaś strony mamy bardzo dużo pań, dziewczyn, które odziewają się modnie, młodzieżowo, po swojemu, lecz wszystko to jest w normach pewnej. Rozumiemy przez to modę w zgodzie z obowiązującymi trendami, również w zgodzie z filozofią odpowiedniego aktualnego, promowanego przez media, kroju. Mamy, na przykład, modne polo, modne poncho (poncho damskie), modne sweterki czy długie swetry damskie… (modne swetry).

Jak to wszystko odczytać? Czy zaakceptować dyktat rozsądnych politycznie twórców mody, którzy oferują jak ów człek powinien wyglądać, czy może zdecydować się na szaleństwo i odziać się tak, iż wszyscy będą się za nami oglądali.

Jeżeli potrzebne Ci inne miejsce, z którego zamierzasz czerpać wiadomości, to zalecamy to omówienie. Odnajdziesz tam mnóstwo tekstów na analizowany tu wątek.

Jeden, jak i kolejny sposób ma własne minusy i zalety. Z jednej strony widzimy personę odzianą, jak setki innych, a co najważniejsze ta osoba myśli, że jest modna i oryginalna.

A taka prawda, iż wygląda się jak osoba z katalogu wiadomej firmy. Z drugiej strony mamy osobę, która wyszukuje dla siebie niecodzienne kroje, obmyśla kreacje, ażeby być jak najbardziej unikatowa, lecz dochodzi do ściany, gdyż uświadamia sobie, że jeśli chce naprawdę czymś zaskoczyć, to musi zacząć zdumiewać.

Chciałbyś poznać więcej na ten temat – z pewnością zaintryguje Cię bieżąca wiadomość, którą opracowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej detali wejdź w link.

A czy każdy jest na to przygotowany i czy to będzie jeszcze moda, to już inna dziedzina. Trudno, w modzie dość łatwo przekroczyć można granice i miast porywać swoim stylem zostaniemy pośmiewiskiem. Taka granica odstrasza większą ilość pań, dlatego także pozostają przy modnej, ale zachowawczej kreacji.

Comments are closed.