Fitness w domu

Fitness w domu

Z pewnością posiadanie w domu kompletnej siłowni to luksus. Trzeba jednakowoż odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna być zbudowana?Fundamentem każdej siłowni, również własnej z pewnością jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenie to umożliwia trening siłowy niemal wszystkich mięśni ciała. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, a także ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny sklep internetowy (przykładowo ten: sprzęt do siłowni o2market) posiada w sobie po prostu elementy wyposażenia wielu urządzeń treningowych, stąd właśnie jego rozległa funkcjonalność.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Właśnie dlatego konstruowanie domowej siłowni należy zacząć od atlasu. Zajmuje on dość niewiele miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest niewątpliwym atutem w przypadku, jeżeli siłownia ma zostać umieszczona w domu.

Uzupełnieniem atlasu może być chociażby gryf łamany. Przyrząd ten da się zamocować generalnie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy też w drzwiach – tutaj potrzebny będzie drążek rozporowy. Drążek pozwala na trening ramion, pleców, oraz brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, warto zadbać także o sprzęty z kategorii fitness, w celu zachowania poprawnej kondycji. W tym wypadku sprawa jest prosta – wystarczy zdecydować i dokonać wyboru między trenażerem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania umożliwiają zwyczajne bieganie w wygodnych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni kształtują także mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Orbitrek kettler (porównanie orbitreków z ergometrem) zaś udostępnia nieznacznie większe możliwości.

Spodobał Ci się taki post? Jeżeli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju tekst jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link szkolenia psychologiczne.

Forma treningu także opiera się na biegu, jednakowoż podczas ćwiczeń angażowane są też ramiona, co odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się zatem także do pracy nad mięśniami ramion. Co jednak wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy orbitrek, należy zdecydować samodzielnie.

Comments are closed.