Fitness w domu

Fitness w domu

Z pewnością posiadanie w domu kompletnej siłowni to luksus. Trzeba jednakowoż odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna być zbudowana?Fundamentem każdej siłowni, również własnej z pewnością jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenie to umożliwia trening siłowy niemal wszystkich mięśni ciała. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, a także ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny sklep internetowy (przykładowo ten: sprzęt do siłowni o2market) posiada w sobie po prostu elementy wyposażenia wielu urządzeń treningowych, stąd właśnie jego rozległa funkcjonalność.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Właśnie dlatego konstruowanie domowej siłowni należy zacząć od atlasu. Zajmuje on dość niewiele miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest niewątpliwym atutem w przypadku, jeżeli siłownia ma zostać umieszczona w domu.

Uzupełnieniem atlasu może być chociażby gryf łamany. Przyrząd ten da się zamocować generalnie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy też w drzwiach – tutaj potrzebny będzie drążek rozporowy. Drążek pozwala na trening ramion, pleców, oraz brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, warto zadbać także o sprzęty z kategorii fitness, w celu zachowania poprawnej kondycji. W tym wypadku sprawa jest prosta – wystarczy zdecydować i dokonać wyboru między trenażerem, a bieżnią stacjonarną.

Zanim wyłączysz swój komputer, przeanalizuj jeszcze jedną publikację, gdyż naprawdę zalecam to opracowanie (http://sklep.labempire.com.pl/pipety,2,11856), z tego powodu że posiada ono niezwykle przydatne wiadomości.

Bieżnie do biegania umożliwiają zwyczajne bieganie w wygodnych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni kształtują także mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Orbitrek kettler (porównanie orbitreków z ergometrem) zaś udostępnia nieznacznie większe możliwości. Forma treningu także opiera się na biegu, jednakowoż podczas ćwiczeń angażowane są też ramiona, co odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się zatem także do pracy nad mięśniami ramion. Co jednak wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy orbitrek, należy zdecydować samodzielnie.
Comments are closed.