Ciekawy, modnie ubrany mężczyzna

Ciekawy, modnie ubrany mężczyzna

Pojęcie „dress code” przeważnie budzi niechęć wśród pracowników, lecz zamiast użalać się na ograniczenia, lepiej owe zasady przyswoić. Raptem możemy dostać olśnienia, że to co na pozór blokowało – było doskonałą lekcją stylu i w przeciwieństwie do kobiet – mężczyzna zawsze ma ”się w co ubrać”. Jak to możliwe?

dla eleganckiego mężczyzny

Autor: Ludovic Bertron
Źródło: http://www.flickr.com
Garnitur wrocław garnitury to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Zważmy, iż wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest ten w kolorze czarnym, a granatowym. To kolor, który na wybiegach występuje co sezon. Do takiego garnituru możemy dobrać koszule: białe, kremowe i bladoniebieskie. Mimo, że to tak banalny element męskiej garderoby, również wymaga zastanowienia przed zakupem. Wystarczy zwrócić uwagę na piętrzące się w szafie barwne, niepasujące do nas stosy koszul. Najlepsze będą klasyczne modele, z dobrych tkanin. O wartości koszuli mówi jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów.

moda męska

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Krąży powiedzenie iż prawdziwego mężczyznę jesteśmy w stanie poznać po butach. I mimo, że trudno przypisać te słowa konkretnemu autorowi, z pewnością poprą go reprezentanci świata mody. To właśnie obuwie dopełnia każdą stylizację i jest wyznacznikiem klasy mężczyzny. Odpowiednie do pracy, tzw. buty wizytowe już od dłuższego czasu przestały występować w formie czarnych lakierek.

Warto zobaczyć odsyłacz, aby oprócz tego dowiedzieć się czegoś fascynującego na ten temat, zatem kliknij tu oraz poznaj dodatkowe teksty.

Obecnie cieszący się największą popularnością model to oxfordy, czyli sznurowane buty z charakterystycznym przeszyciem. Takie fasony posiada w sprzedaży np. firma Clarks, dla której priorytetem jest jakość i komfort. Męska kolekcja wyróżnia się ponadczasową elegancją i stylem. Firma tworzy obuwie już od 1825 roku, co oznacza, że wiele lat doświadczeń owocuje wiedzą na temat szytych butów. Buty Clarks to także modele obuwia dla kobiet i dzieci – buty, które uszczęśliwią każdego!

Komponując stylizację należy wziąć pod uwagę, że buty wizytowe dla mężczyzn muszą współgrać z dodatkami, np. skórzanym paskiem. Najlepiej by miał surową, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które mamy zamiar włożyć. Przy mniej oficjalnym stroju możemy pozwolić sobie na modele z większymi klamrami.
Comments are closed.