Wyprawka dla dzieci – niezbędne produkty

Wyprawka dla dzieci – niezbędne produkty

Narodziny dziecka to wspaniała wiadomość dla rodziców i najbliższych. Sporo rodzin jeszcze przed pojawieniem się brzdąca stara się skompletować podstawowe akcesoria, które będą potrzebne do codziennej pielęgnacji i zabaw z maluszkiem. Jeśli zastanawiamy się jaki podarować przyszłym rodzicom prezent warto rozważyć takie artykuły, które są uniwersalne i z pewnością będą przydatne.

bambusowe pieluszki

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tego rodzaju produktów są oczywiście pieluszki dla dzieci. Muszą być wykonane z miękkiego, a równocześnie chłonnego tworzywa. Nowością na rynku pod tym względem są miękkie bambusowe pieluszki. Produkowane są w stu procentach z włókna bambusowego, które posiada wiele zalet jeśli mowa o produktach dla dzieci. Przede wszystkim pieluszki tego rodzaju są bardzo miękkie a równocześnie chłonne – z ponad 50% większą skutecznością wchłaniają wilgoć niż popularna bawełna. Surowiec ma również właściwości antybakteryjne, co jest w szczególności ważne w przypadku noworodków. Nie podrażnia skóry i może być stosowany także przy skórze alergicznej. Dodatkowo pieluszki takie posiadają właściwości termoregulacyjne – w lecie zapewniają przewiewność, zimą natomiast utrzymują ciepło. Jest to zatem niezwykle praktyczne i korzystne rozwiązanie, dlatego jeżeli myślimy nad prezentem dla świeżo upieczonych rodziców warto postawić na pieluszki bambusowe.

niemowlak

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zakup przydatnych tekstyliów. Różnego rodzaju miękkie kocyki lub ręczniki dla dzieci będą jak najbardziej mile widziane, szczególnie, jeżeli będą zrobione z naturalnej bawełny i nie będą zawierały szkodliwych dla skóry dziecka substancji. Takie produkty są zazwyczaj niezwykle barwne, zawierają motywy adekwatne dla chłopców i dziewczynek, zatem nie będziemy mieć problemu z zakupieniem atrakcyjnego zestawu. Ważne jednak, by zweryfikować producenta tekstyliów – jest to niezwykle istotne zwłaszcza jeśli chodzi o noworodków, bowiem ich skóra jest wyjątkowo wrażliwa, więc produkty powinny być jak najwyższej jakości. Wiele tanich tekstyliów produkuje się w Chinach, powinniśmy być ostrożnym przy ich zakupie. Lepiej wręcz postawić na lokalnych producentów (oferta ręczników dla dzieci Fiorino), przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miesiące życia dziecka.
Comments are closed.