Rozwój rynku firm kurierskich na terenie naszego kraju w przeciągu ostatnich kilkunastu lat

Rozwój rynku firm kurierskich na terenie naszego kraju w przeciągu ostatnich kilkunastu lat

Jeszcze całkiem niedawno, gdy obsługą paczek oraz listów zajmowała się tylko poczta, bardzo różnie było z terminowością i sprawnością doręczeń. Lecz wejście na rynek firm kurierskich w dużym stopniu polepszyło działanie tej branży, bo po prostu odstawanie od konkurencji powodowało wypadnięcie z rynku.

Obecnie w naszym kraju działa kilka dużych, niekiedy o światowym zasięgu firm, dużo małych, działających bardziej lokalnie, a także znana wszystkim poczta, która jednak utraciła ogromną część klientów. W ostatnich latach sporo zmieniły się również ceny.

kurier

Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com

Poczta regularnie powiększała opłaty za listy i paczki, a kurierzy postanowili pójść w drugą stronę, szczególnie dla odbiorców indywidualnych. Jeszcze niedawno wysłanie przesyłki kosztowało nawet kilkadziesiąt złotych, więc nie ma się co dziwić, że niewiele osób się na to decydowało. Dzisiaj duża część firm z branży proponuje tanie przesyłki kurierskie krajowe, jakich cena wynosi kilkanaście złotych, przez co kurierzy odbierają coraz większą liczbę klientów poczcie polskiej.

Rynek kurierskich przesyłek i paczek bardzo szybko rośnie, a głównym powodem tego jest coraz większa popularność internetowych sklepów . Klienci z wielu powodów bardzo polubili kupowanie przez internet, a każdy taki zakup będzie się wiązał z tym, że trzeba zamówione towary przesłać do klienta. Już teraz rynek e-commerce warty będzie wiele miliardów, a ocenia się, że urośnie w najbliższych latach w dwucyfrowym tempie.

Nie zwlekaj – jeżeli spodobały Ci się te ciekawe treści, to kliknij w ten link i czytaj to (https://www.suwnica.com/wciagniki-lancuchowe) kolejne opis.

Oczywiście będzie się to przekładać na kondycję kurierskich firm, obsługujących dużą część tego typu przesyłek, a oprócz tego na poprawę jakości usług. Oczekiwania konsumentów co do obsługi przesyłek również bardzo wzrosły w ostatnim czasie, i duża część firm kurierskich próbuje nadążyć za nimi (kliknij). Dziś standardem będzie możliwość śledzenia przesyłek za pomocą strony internetowej, a oprócz tego elastyczne zarządzanie miejscami dostaw.

Żeby zgłębić informacje na przedstawiany wątek, to wcześniej poznaj inne wiadomości na to zagadnienie – wszystkie materiały przeczytaj w witrynie.

Dzięki takim nowinkom, a także coraz niższym cenom usługi kurierskie rozwijają się w jeszcze większym tempie, niż rynek e-commerce.

Comments are closed.