Karpacz – czy warto tam się wybrać

Karpacz – czy warto tam się wybrać

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
O wakacjach myślimy cały rok. Jeśli długie zimne godziny nam dokuczają, bierzemy foldery biur podróży i oglądamy piękne obrazki. Zwykle są to malownicze landszafty z błękitnym morzem w tle. Od dawna wielką popularnością obdarzamy urlopy za granicą , w słynnych kurortach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,oraz Tunezję, czy Turcję. Przyzwyczailiśmy się do błogiego lenistwa nad morzem i tylko w ten sposób widzimy udany urlop.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Może jednak warto skusić się na coś odmiennego? Zmieńmy swoje przyzwyczajenia i wyruszmy na wczasy w góry. Polska nie może pochwalić się atrakcyjnym wybrzeżem, głównie ze względu na niesprzyjającą aurę. Za to polskim górom niczego nie można ująć. Możemy spędzić wyjątkowe chwile wśród wysokich szczytów. Góry są malownicze i zajmujące nie tylko w zimie, kiedy zjeżdżamy po białych zboczach. Również latem można interesująco spędzić tu czas.

Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, popytajmy wśród znajomych. Na pewno ktoś zaproponuje nam przytulny hotelik, w którym doskonale wypoczniemy. Noclegi w górach to wyjątkowa możliwość, aby poznać zwyczaje tutejszych mieszkańców. Ludowy wystrój pokoi pozwoli nam lepiej poczuć wyjątkową atmosferę, jaka panuje w górach. Możemy spróbować lokalnych przysmaków, które są w górach często serwowane. Mieszkańcy tych terenów bardzo lubią dzielić się swoją bogatą kulturą.

Kiedy myślimy o górach w naszym kraju, mamy na myśli zwykle Tatry i Zakopane.

Zainteresowała Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to poza tym zobacz link na witrynie, która także publikuje takiego typu materiały. To na pewno da Ci do myślenia!

Bardzo często zapominamy o Sudetach, które także mają mnóstwo do zaoferowania letnikom. To doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią maszerować po górach, lecz nie są wytrawnymi piechurami. Sudety nie sprawią nam dużych kłopotów. Będą nas z kolei cieszyć pięknymi widokami. Także to pasmo ma swoją stolicę, którą jest niewątpliwie Karpacz. Miasto, dzięki turystom, pięknieje oraz rozwija się bardzo szybko. Powstają ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz nowe hotele, dzięki temu noclegi w Karpaczu nie stanowią żadnego kłopotu. Należy tylko odpowiednio wcześniej zabukować termin.

Comments are closed.