W jaki sposób odstawić nałóg?

W jaki sposób odstawić nałóg?

Jest mnóstwo rzeczy, od których jesteśmy w stanie się uzależnić. Może to być oglądanie telewizora, granie w gry komputerowe, czy shopping.

Niestety, czasem wpadamy w sidła nałogu, który niszczy nasze ciało i może doprowadzić do naszego zgonu. Jednym z takich nałogów jest palenie papierosów.

e-papieros

Autor: Justin Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego wypalamy papierosy, skoro wiemy, jak to się może dla nas zakończyć? Choć zabraniamy naszym latoroślom palić, bardzo często po jakimś okresie okazuje się, że paliły od dawna za naszymi plecami. Jest to na pewno dla nas ogromny szok i na początku nie chcemy w coś takiego uwierzyć, ale z drugiej strony, jeżeli one obserwują, co my robimy, próbują nas podświadomie naśladować. Wypalenie papierosa jest pewnym przejściem w dojrzałość. Jeśli opiekun nie zdołał wpoić dziecku konkretnych zasad, to palenie będzie dla niego też sposobem na zdobycie w kręgu kolegów podziwu.

Potem ten nałóg ciągnie się za nami latami.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy artykuł, to sprawdź informacje (https://www.mammamed.pl/poloznictwo.html), które też są na ten temat. Zawsze dobrze jest wiedzieć więcej.

A przy okazji pustoszy nasz organizm. Niszczymy sobie drogi oddechowe i zwiększamy tym samym ryzyko raka. Mamy słabą kondycję. Palacze z ledwością wspinają się po schodach, nie mówiąc nawet o aktywności fizycznej. Do tego dochodzą żółte uzębienie oraz nieprzyjemny oddech.

Dlatego próbujemy zerwać z tym zgubnym nałogiem. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że papierosy kosztują nas ogromną ilość pieniędzy. Jeśli policzymy, ile wydajemy rocznie na papierosy, okaże się, że to pokaźna suma, którą możemy spożytkować na coś konkretnego. W walce z tym nałogiem wyjątkowo pomocne jest papieros elektroniczny, do nabycia np. na epapierosy|Sklep E-papierosy|Sklep e-papierosy.

Ten wynalazek ostatnich lat pomaga palącym w łagodny sposób odejść od nałogu. Czasami bowiem zapalamy papierosa w stresujących sytuacjach i jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Tylko to nas uspokaja.

Chciałbyś poznać coś podobnie ciekawego? Ekstra, ta strona www (terapiaskrzydla.pl/leczenie-seksoholizmu/) na pewno będzie dla Ciebie pożyteczna, gdyż odnajdziesz tam sporo podobnych danych.

Tabletki, czy plasterki nam wtedy nie pomogą. Natomiast papierosy elektroniczne sprawiają wrażenie, że palimy, chociaż w takich papierosach nie dochodzi do spalania. Występuje podgrzanie specjalistycznego e-liquidu i w rezultacie inhalujemy się oparami, które wtedy powstają. Jest to również bardziej ekonomiczne wyjście, niż zwykłe papierosy, gdyż ten e-liquid kupujemy co jakiś czas.

Comments are closed.