Domowa siłownia – zbieramy sprzęt

Domowa siłownia – zbieramy sprzęt

Jak wiele razy planowaliśmy, że zaczniemy więcej się ruszać, że zaczniemy uprawiać sport i nic z tych planów nie wychodziło? Zdecydowanie za nagminnie. Z tego powodu nasza aktywność fizyczna jest na, powiedzmy, dość średnim, albo nawet niskim poziomie.

A naprawdę da się to prosto rozwiązać. Trzeba urządzić sobie miejsce do ćwiczeń w domu. Oczywiście, jeżeli chcielibyśmy wydzielić do tego celu odrębne miejsce, założyć klimatyzację, dopasowaną wykładzinę, wstawić najwyższej klasy atlas treningowy.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Ale po co nam taki pokój? Lepiej rozpisać swój plan ćwiczeń, odpowiednio go ułożyć, pomyśleć jaki sprzęt będzie nam przydatny i poszukać najkorzystniejszych propozycji.

Najbardziej kosztownym przedmiotem, w jaki można zainwestować powinna być bieżnia treningowa. Cena – kilkaset złotych, lecz bieganie jest jedną z najlepszych aktywności dla naszego organizmu. Naturalnie – idealnie jest biegać po leśnych ścieżkach, na wolnym powietrzu, ale jeśli nasze mieszkanie jest w centrum wielkiego miasta, do leżącego najbliżej zielonego terenu jest kawałek drogi, lub dji osmo pocket 2 Creator Combo – cena po prostu wstydzimy się ćwiczyć w obecności innych ludzi – bieżnia jest odpowiednim rozwiązaniem.

Do domowych ćwiczeń doskonale nadają się hantle. Można nabyć komplet z krążkami o różnym ciężarze, tak, żeby móc trenować z obciążeniem od 2 do nawet 20 kilogramów. To także nie jest jakiś kosmiczny wydatek.

Czy chcesz przestudiować przedstawiany wątek trochę głębiej? Kliknij więc ten link – więcej znajdziesz tu (https://sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Weglowodany_Dekstroza-2407.html). Te informacje też są praktyczne.

Taki komplet można nabyć już za trochę ponad sto złotych, a będziemy go używać długie lata. Świetnym sprzętem będzie też niewielka ławeczka do brzuszków. Nie zajmie dużo miejsca – złożoną da się schować nawet pod łóżko, a możemy na niej wykonywać wiele rodzajów ćwiczeń. To zaledwie trzy niewielkie maszyny, a spokojnie wystarczą, by trenować wszystkie mięśnie. Od dziś koniec z wymówkami! A na ból mięśni polecamy masaże – masaże w Krakowie na

Comments are closed.