Dokąd pojechać na aktywny wypoczynek?

Dokąd pojechać na aktywny wypoczynek?

Od czasów I Rzeczpospolitej aż do rozbiorów a później w okresie II Rzeczypospolitej stanowiliśmy państwo wielonarodowe. Od wielu wieków byliśmy mozaiką wielu nacji a od 1569 r. krajem oficjalnie sfederowanym, łączącym w jednym kraju dwa dawne księstwa, jakie do tej daty łączyła tylko osoba władcy. Od początku więc byliśmy jakbyśmy to nazwali obecnie krajem etnicznie zróżnicowanym. Tak było aż do pierwszej połowy XX w. wieku, niezależnie od dramatycznych zmian politycznych które w przeciągu tych stuleci nasze państwo spotykały. Dopiero Druga Wojna i okres tuż po wojnie zmieniły tę sytuację.

hotel

Autor: Sto-ispo Sp. z o.o.
Źródło: Sto-ispo Sp. z o.o.
Oczywistym jest że przeszło trzysta siedemdziesiąt lat wspólnej egzystencji wielu narodowości najpierw w jednym państwie a następnie w jednym kręgu kulturowym musiało zostawić niezatarte ślady, pomimo brutalnie efektywnych działań dwu największych dyktatur XX w. – Faszyzmu i Komunizmu. Jednym z istotnych śladów jest kultura kresowa która przecież przeżyła w naszych umysłach aż po dziś dzień. Naturalnie możemy mieć do legendy Kresów zastrzeżenia iż w jakiś sposób idealizuje rzeczywistość. Ale pomimo wszystko przeżyła w naszej zbiorowej świadomości.

I dziś można poczuć ów dawno miniony czas. Wystarczy wybrać się na wycieczkę w lecie bądź teraz z okazji dnia 11 listopada na wydłużony weekend, na Podlasie noclegi na podlasiu a konkretnie w podlaskie. To na jego terenie odnajdziemy pozostałości minionej wielokulturowej społeczności i odkryjemy klimat Kresów niczym z książek. Wystarczy zatem wbić w Google

hotel

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl

wyrażenie: noclegi podlaskie żeby wynaleźć sobie dogodny punkt do eskapad.

Region ten jest jak cały wschód Rzeczypospolitej Polskiej wymarzonym terenem dla tych osób które odpoczywając preferują pieszą włóczęgę niż odpoczynek w towarzystwie służącego w Liberii, w kosztownym luksusowym hotelu. Jest to miejsce w którym możemy się cieszyć hippiką i eskapadami właśnie konno. Z naszego pensjonatu możemy wybrać się na wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Jeśli masz chęć uzyskać inne materiały na prezentowany wątek, to zobacz proponowane www, które mają też informacje na podnoszone zagadnienie – wejdź więc tutaj.

Atrakcje wymienione na . Świetnym punktem wypadowym będzie pensjonat w okolicy miejscowości Suchowola. Można zaznać wypoczynku w siodle i poczuć się niczym arystokracja.

Comments are closed.