Jak zacząć zabawę z tenisem ziemnym, jaki trzeba będzie kupić sprzęt do grania

Jak zacząć zabawę z tenisem ziemnym, jaki trzeba będzie kupić sprzęt do grania

Do niedawna jeszcze tenis uważany był za snobistyczną dyscyplinę, jedynie dla wybranych dostępną. Brało się to z kilku rzeczy, przede wszystkim z małej ilości kortów, które dostępne były jedynie w największych miastach, stąd też ludzie z innych rejonów kraju mogli go oglądać tylko w telewizji.

rakieta

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopotem także był dostęp do samego sprzętu, był on trudny do kupienia, kosztował fortunę i stać na niego było tylko nielicznych. Jednak od pewnego czasu sytuacja się zmienia, na nowo budowanych obiektach sportowych przeznaczano także miejsce na tenisowe boisko, a podstawowy sprzęt tenisowy stał się dostępny dla każdego (znajdź tutaj). Tak więc gra w amatorski sposób dużym problemem już nie jest, lecz jedna rzecz nie zmieniła się jednak zupełnie. Jeśli ktoś chciałby zacząć grać zawodowo i osiągać sukcesy, to liczyć się musi z dużymi kosztami, profesjonalny sprzęt, sztab trenerów, wynajęcie sali i wyjazdy na turnieje są obecnie poza możliwościami większości polskich rodzin, więc w tej kategorii tenis (nawierzchnie tenisowe) pozostaje sportem dla elity.

Tak rzeczywistości do zaczęcia przygody z ziemnym tenisem starczy odrobina chęci i odpowiedni strój, bo na każdym korcie można bez żadnego problemu pożyczyć rakietę wraz z jego wynajęciem.

piłka tenisowa

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jeżeli ktoś będzie chciał bardziej się zaangażować w granie, to powinien jednak pomyśleć o własnej rakiecie.

Czy ta tematyka Cię interesuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link (https://www.metfix.com.pl/oferta/stopki-podstawki-maszyn/stopki-maszyn-systemami-kotwien-podloza/), pod którym znajdziesz niezbędne Ci dane – zobacz, że Cię zainteresują na długi czas.

Jeśli się wybierze markowy sprzęt, dobrej firmy takiej jak na przykład Wilson (poznaj więcej na Dunlop czy Head, to posłuży on co najmniej parę lat, chyba że ktoś będzie robił tak dużo postępów, że zdecyduje się zmienić starą rakietę na nową, lepiej dopasowaną do umiejętności i stylu gry. Mając kwotę złotych zakupić się już da porządną rakietę, niestety płacenie za sprzęt za kilkadziesiąt złotych zwyczajnie będzie stratą. Przy wyborze rakiety dobrze będzie poprosić o poradę jakiegoś doświadczonego sprzedawcę, pomoże on wybrać model dostosowany do wzrostu, preferowanego stylu grania i umiejętności. Warto wcześniej także zagrać paroma różnymi odmianami, żeby chociaż trochę wiedzieć, co się będzie potrzebowało.

Comments are closed.