Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do użytku? Nie przejmuj się i zobacz, w jaki sposób możesz zezłomować zużyte auto.

Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do użytku? Nie przejmuj się i zobacz, w jaki sposób możesz zezłomować zużyte auto.

Twój samochód służył Ci już przez długi okres i nie nadaje się już do użytku. Nie martw się i zobacz, jak możesz zezłomować zużyte auto. Jeśli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to powinniśmy je zezłomować. Jeśli nie zdecydujemy się na ten krok, nasz pojazd nadal będzie widnieć w rejestrze, a my zaś będziemy zobowiązani opłacać wymagane składki. Możemy również sprzedać auto na części.

Ale jest to ryzykowne posunięcie, bo niejednokrotnie punkty, które reklamują się w licznych mediach nie są uprawnione do wykonywania wskazanych czynności.

Złomowanie aut

Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zamierzamy legalnie zezłomować nasze auto (masz więcej pytań?), musimy mieć świadomość, że taka czynność nakłada na nas konkretne zobowiązania. Po pierwsze podczas przekazywania samochodu na złom powinniśmy okazać wymagane dokumenty, tj.: dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający naszą tożsamość,dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeśli takowa była wydana, bądź inny dokument, który potwierdzi dane zamieszczone w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu powinien przyjąć jedynie auto (zobaczysz tu) wyłączone z eksploatacji, które posiada numer VIN a także numer nadwozia, podwozia bądź ramy. Dodatkowo do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych. Pracownik firmy musi wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie auta. Dodatkowo musi przekazać do właściwego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu samochodu.

Co powinniśmy następnie zrobić?Po otrzymaniu wskazanych dokumentów mamy 30 dni, by wybrać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością należy sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do opłacenia. Jeśli tak musimy je niezwłocznie wpłacić.

Jak znaleźć dobre miejsce dla swego zasłużonego auta?Jeżeli szukamy dobrego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując na przykład: złomowanie pojazdów Rzeszów lub złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko jest uzależnione od miejsca naszego zamieszkania. Jeśli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie idealnym miastem do złomowania samochodu.

Jak wygląda procedura złomowania?

Złomowanie

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy przekazać samochód do punktu zbierania pojazdów. Miej świadomość, że firma,w której zostawiasz samochód nie może od ciebie żądać żadnych opłat, chyba że Twój samochód jest niekompletny i jego waga jest o 10% mniejsza niż ta wskazana w dowodzie rejestracyjnym. W takiej sytuacji powinniśmysię liczyć, z tym, że za każdy brakujący kilogram zapłacimy ok. 10 zł.

Jasne jest, że każdy samochód jest traktowany jak członek rodziny. To właśnie dzięki niemu mogliśmy zwiedzić kawał świata, poznać nowe, fascynujące miejsca. Z tego powodu złomowanie samochodu może być sporym przeżyciem. Dlatego, tak ważne jest odkrycie dobrego punktu złomowania, w którym ze spokojem zostawimy nasze auto.

Comments are closed.