Malownicze Podlasie – fajne miejsce na urlop

Malownicze Podlasie – fajne miejsce na urlop

W ciągu roku dużo harujemy, zmagamy się z poleceniami zwierzchników, obowiązkami w pracy. Zmagamy się z trudami życia, wychowaniem dzieci, trudną zimą i całą toną pozostałych kłopotów. Gdy wciąż ciągnie się końcówka ciepłych dni, obowiązki i opieka nad dziećmi, z którymi można wyjechać w niedzielę na przechadzkę do lasu, daje ogromną frajdę, ale w czasie sześciu miesięcy, gdzie na chodnikach zalega mnóstwo śniegu, nie działają samochody, autobusy nie trzymają się rozkładu, zawiewa i sypie, nie jesteśmy w stanie mieć z życia nawet części tej frajdy, która jest obecna w cieplejszych porach roku.

Spływy kajakowe Kaylon.pl

Autor: Kaylon
Źródło: Kaylon.pl

Z wytęsknieniem oczekujemy na zmianę stanu rzeczy, oderwanie się od rutyny i odrobinę urlopu. Szykujemy plany na wakacje, także gdy wciąż za oknem biało i zimno. W zależności od upodobań i zawartości portfela zastanawiamy się nad trwaniem urlopu i miejscem, do którego wyjechać i wziąć rodzinę. W pierwszej chwili często pojawia się przed oczami morze – esencja wypoczynku. Rzesze plażowiczów, kilka interesujących miejsc, muzeów i woda, plaża, piaski, nocne zabawy. Innych kuszą góry, gdzie trudno nastawiać się na wylegiwanie plackiem i błogie nic nierobienie, ale i tak wypoczywa się od stresu, biegu i problemów, także jak wykończeni z ciężkim plecakiem wdrapujemy się na Giewont.

Istnieją jednak mniej popularne, a równie interesujące i zdecydowanie mniej zatłoczone miejsca na wypoczynek Podlasie jest tą z krain, jaka nie kojarzy się zwykle ze zwiedzanie i ciekawostkami dla turystów. Wbrew temu przekonaniu da się natknąć się tu na genialne lasy, kawał ciekawej historii i zderzenie przynajmniej trzech wielkich kultur. Są tutaj wielkie rzeki, a przy nich dużo plaż, także pilnowanych, piaszczystych plaż, do których nadciąga co weekend mnóstwo ludzi. Miasta z Podlasia mają do zwiedzania setki interesujących obiektów, zabytków i współczesnych ciekawostek architektonicznych. W stolicy Podlasia znajduje się kilkanaście muzeów, miejsc świętych i pomników – potwierdzeń burzliwej historii. Wszystko to jest podparte całkiem porządną infrastrukturą dla przyjezdnych, stąd nie jest tak trudno o polecane noclegi (polecamy pensjonat na serwisie ). W samym Białymstoku istnieją różne pensjonaty Podlasie (podlasie turystyka) zaprasza każdego, kto podejmuje wyprawę w miejsce, w jakim pragnąłby odpocząć i zobaczyć nowy kawałek świata.

Comments are closed.