Niebezpieczeństwa które się pojawiają przy noszeniu zbyt długo szpilek na wysokich obcasach.

Niebezpieczeństwa które się pojawiają przy noszeniu zbyt długo szpilek na wysokich obcasach.

Kobiety uwielbiają lubią obcasy, w niektórych odmianach butów mogą one mieć długość nawet kilkunastu centymetrów. Większość kobiet ubierając buty na wysokim obcasie będzie się czuć bardziej atrakcyjnie, figura się wyszczupla i przybywa trochę wzrostu. No i nie można zapomnieć o tym, że wyższe szpilki na zgrabnej nodze przyciągną wzrok chyba każdego mężczyzny.

stylowe baleriny

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz noszenie szpilek poza tym, że doskonale wygląda, to niesie za sobą kilka problemów. Oczywiście jeśli się je będzie zakładać raz na jakiś czas, to nic groźnego się nie stanie. Jednak jeżeli szpilki będą codziennym obuwiem, to w takim przypadku należy trochę uważać i w razie pojawienia się jakiś problemów ograniczyć ich noszenie. Najbardziej nieprzyjemnym problemem związanym z ubieraniem szpilek są bóle pleców. Podczas chodzenia z wysoko podniesionymi stopami kręgosłup jest nienaturalnie wygięty, to będzie prowadzić do nadmiernego przeciążenia mięśni i w ostatecznym efekcie do ostrego bólu, który w skrajnych przypadkach uniemożliwi poruszanie się.

Innymi objawami związanymi ze zbyt długim zakładaniem obuwia z wysokim obcasem są halluksy i żylaki. Przez to, że stopa jest przeciążona i mocno ugniatana, to u dużej części kobiet coraz częściej dochodzi do takich zaburzeń. Zakładając zbyt wysokie szpilki będzie się też ryzykować możliwością skręcenia kostki, gdyż czasami bardzo łatwo stracić w nich równowagę.

Często o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na podstawie opinii. Może w taki sposób będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury zbliżonego artykułu.

Rzecz jasna wszystkie powyżej wymienione sprawy większości kobiet nie przekonają do całkowitej rezygnacji ze szpilek, lecz może spowodują, że rzadziej się je będzie ubierać.

Buty, wiązanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oprócz tego ważne jest, co się nosi po zdjęciu szpilek, najlepiej po kilku godzinach spędzonych w niewygodnej pozycji ubrać buty, w jakich nogi będą mogły odpocząć. Doskonale w tej roli będą się sprawdzać przykładowo mokasyny damskie. Buty te są bardzo wygodne, prosto je można założyć, a w związku z tym że mają płaskie obcasy, to stopy mogą w nich doskonale odpocząć. Mokasyny przeważnie szyje się z naturalnych skór, numbuku lub zamszu, a dostępne są w bardzo wielu wersjach stylistycznych –

.

Comments are closed.