Karta przeżycia – kiedy może się przydać i jakie są korzyści z jej posiadania?

Karta przeżycia – kiedy może się przydać i jakie są korzyści z jej posiadania?

Survival to świetny pomysł na spędzanie czasu wolnego od pracy oraz idealna alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na taki wypad? Z pewnością niezastąpiona może okazać się popularna karta przeżycia! Jej wymiary są nieznaczne, jednocześnie karta przeżycia posiada wszystkie konieczne funkcje do zajmowania się survivalem.

Survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty survivalowej zaliczamy przede wszystkim: otwieracz do puszek, otwieracz do kapsli, klucze do śrub w (zazwyczaj w kilku rozmiarach), śrubokręt, ostrze do przecinania twardych przedmiotów, przyrząd pozwalający określić miejsce w jakim się znajdujemy. Małych rozmiarów karta survivalowa zwana też multitool , nadaje się do noszenia w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie groźnych sytuacji.

Narzędzie zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni płytki, co z pewnością jest dużym plusem dla osób, które doceniają komfort oraz wielofunkcyjność.

Czy przeczytane tu wiadomości uważasz za ciekawe? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która również z pewnością okaże się nęcąca.

Karty przeżycia mają także otwór do zamocowania smyczy lub kółka z kluczami. Aby ułatwić przechowywanie karty, często sprzedawcy oferują w zestawie pokrowiec, dzięki któremu przechowywanie karty jest o wiele wygodniejsze.

W większości karta przetrwania przydaję się do obierania owoców i otwierania butelek, ale dla zaawansowanych survivalowców, funkcja ostrza do przerywania lin, piła i skrobaczka w jednym – to już obowiązek! Poza tym karta przeżycia przydaje się nie tylko na ekstremalnych wypadach. Przecież nigdy nie możemy przewidzieć co nas w życiu spotka! Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, warto nosić taki przedmiot na różnego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach harcerskich lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa jest wielkości karty kredytowej, więc absolutnie nie będzie nam przeszkadzać, za to pomoże w naprawdę wielu sytuacjach, mniej lub bardziej groźnych – gdy zwyczajnie na domówce zapodzieje się otwieracz do piwa, albo zostaniemy świadkami wypadku i będziemy musieli przeciąć kawałek ubrania, by udzielić pomoc.

W dodatku karty przeżycia nie są wcale drogie, więc możemy mieć kilka sztuk, by jedną kartę zawsze mieć w aucie a drugą nosić przy sobie. Gdzie można zakupić wielofunkcyjną kartę survivalową? Chociażby w prawie wszystkich sklepach militarnych, ale także bez najmniejszego wysiłku możemy zamówić ją przez internet.

Comments are closed.