Zimowy Kraków

Zimowy Kraków

W bieżącym roku święta – jak już od kilku lat – trochę mniej niż jedna druga z nas spędza poza domem. Możemy to interpretować na dwa sposoby. Pierwszym z wyjaśnień jest po prostu wygoda. Wyjeżdżając z domu na czas świąt unikamy obowiązków związanych z przygotowaniami do nich (ewentualnie o wiele je ograniczymy). Wszystkie potrawy na stół świąteczny przyrządza dla nas obsługa pensjonatu.

Dodatkowym plusem wyjazdu w święta będzie fakt, iż można ten wyjazd powiązać z zabawą sylwestrową. Wyjeżdżamy w rozmaite regiony naszego kraju, nie tylko w góry na narty. Wyruszamy nawet – wydawałoby się – w nie „zimowe” rejony, jak Pomorze lub Gdynia.

nowoczesna kuchnia

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tych, których nie przyciąga burzowa pogoda a potrzebują zmienić środowisko, dobrym projektem może być wypad do Krakowa. Starczy wbić w Google wyrażenie: apartamenty Kraków wynajem, i wnet znajdziemy właściwe dla nas mieszkanko na te kilka dób. Zimowy Kraków proponuje turystom nastrój jakiego próżno szukać gdzie indziej. W wilijny wieczór po wieczerzy, pasterka w Kościele Mariackim może być doznaniem godnym wyruszenia w ten szczególny czas z domu. Ci z nas którzy przedkładają komfort, powinni dużo wcześniej wbić w Google wyrażenie: noclegi Kraków rynek, gdyż prawdopodobnie najbardziej interesujące lokalizacje będą mocno oblegane. Każdy bowiem pragnąłby w okresie poświątecznym wyjść na Rynek, by czekając na Nowy (bieżnie) Rok poznać kogoś nowego czy po prostu dobrze się bawić wespół z innymi. Jest to tym łatwiejsze, że włodarze miasta organizują koncerty oraz imprezy sylwestrowe. Każdego roku można na rynku krakowskim posłuchać koncertów gwiazd.

Możliwe iż jest to utrapienie dla stałych mieszkańców okolic pomnika Mickiewicza, jednakże dla osób wynajmujących apartamenty w Krakowie może to być z całą pewnością nie lada atrakcja jeśli nie zawsze mamy okazję bywać na Kleparzu. Ci zaś, którzy – tak jak ja – nie specjalnie przepadają za występami na wolnym powietrzu, w okresie sylwestrowym mogą raczyć się gorącą czekoladą regionalnej fabryce słodyczy we wnętrzach wawelskich, czytając ukochaną książkę bądź badając po raz setny naszą historię. Turyści kochający czytać mogą się też przespacerować szlakiem literackim po krakowskich plantach.
Comments are closed.