Urok polskich gór

Urok polskich gór

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tego roku zima trwa wyjątkowo długo. Wszyscy już z bardzo czekamy na ciepłe dni. Odliczamy tygodnie do zasłużonego wypoczynku. Przez cały rok uczciwe pełniliśmy swoje obowiązki. Trochę wytchnienia na pewno nam się należy.

Jak każdego roku, czeka nas wybranie miejsca na urlop. Nasza ojczyzna to bardzo szczęśliwy kraj, ponieważ posiada wysokie góry oraz piaszczyste plaże. Nie ma więc musu, by wybierać się w wojaże za granicę. Wszystko, co jest dla nas obowiązkowe, aby przeżyć porządny urlop, posiadamy w Polsce. Trzeba tylko zadecydować, czy wylegujemy się nad morzem, czy relaksujemy się w górach?

Jeśli zdecydujemy się na tę drugą możliwość, na pewno się nie rozczarujemy. W Polsce wybierzemy góry dla wszystkich. Jeżeli dopiero rozpoczynamy romans z górami, wybierzmy dzikie i niskie Bieszczady. Dla bardziej wprawionych świetne okażą się łagodne Sudety. Tymczasem dla zapalonych entuzjastów górskich wędrówek, Tatry to idealne rozwiązanie. Tak naprawdę, wszystkie te pomysły będą dobre. Polskie pasma górskie są bardzo urokliwe i jest się czym delektować. Górskie wędrówki na pewno dobrze wpłyną na nasze zdrowie i nastrój. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy mają siedzącą pracę.

Karkonosze, Śnieżne Kotły

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska

Noclegi w górach są w rozmaitych cenach. Jesteśmy w stanie znaleźć świetną okazję w którymś hotelu lub też trafić na kwatery u mieszkańców. Wtedy opłaty są naprawdę małe. Jeżeli jednak wybierzemy wypoczynek w Zakopanem (np. ), musimy być gotowym na spore wydatki. Miasto jest stolicą Tatr. Zawsze było zapełnione przez urlopowiczów. Wyjątkowo popularne było w okresie międzywojennym. Wtedy odpoczywało tu mnóstwo słynnych ludzi. Dzisiaj można oglądać wille, w których pomieszkiwały takie znakomitości, jak Witkacy, czy Kornel Makuszyński.

Zakopane to niezwykłe miasto, w którym czuć magiczny klimat. Jest połączeniem tradycji góralskich oraz polskiej kultury. Na głównym deptaku, Krupówkach, zobaczymy mnóstwo pamiątek, przepyszne oscypki oraz zakopiańskie niedźwiedzie, z którymi możemy zrobić sobie fotografię. Urlop w naszych górach to gwarancja pamiętnej zabawy oraz aktywnego wypoczynku.

Comments are closed.