Obniżamy koszty przelotu – krótki poradnik

Obniżamy koszty przelotu – krótki poradnik

Odległe części świata są atrakcyjne dla wielu osób, niestety, duże koszty podróży nierzadko uniemożliwiają spełnianie podróżniczych pragnień. Znaczną część środków pochłaniają zwykle koszty transportu, warto więc szukać rozwiązań, które ograniczą wydatki na przelot. Dzięki temu będziemy mogli podróżować z większą częstotliwością i dalej.

przeczytaj

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje parę głównych reguł, których trzeba przestrzegać, żeby mieć szansę na nabycie atrakcyjnych cenowo biletów na samolot (kliknij i przeczytaj). Jeżeli zastanawiamy się, jak znaleźć tanie loty, to najważniejszą informacją jest fakt, że przewoźnicy podwyższają ceny w okresach świątecznych oraz w czasie wakacji. Od września do listopada i od stycznia do początków czerwca bilety będą dużo tańsze, niż tuż przed Bożym Narodzeniem, lub okresem letnim. Poza tym, poszczególne linie lotnicze mają dodatkowe promocje w różnych okresach, dlatego warto jest korzystać z dostępnych w internecie, nieodpłatnych wyszukiwarek lotów i porównywarek cen. Za ich pomocą można natrafić na bardzo korzystne oferty. Inną zasadą jest to, że im wcześniej zarezerwujemy bilet na dany lot, tym niższą uzyskamy cenę. Warto więc planować wczasy z 2-3-miesięcznym wyprzedzeniem, albo wręcz odwrotnie – wybierać loty last minute, na które wyprzedawane są ostatnie wolne miejsca w samolocie.

Takie postępowanie wymaga znacznej elastyczności i dopasowania terminów wycieczek do bieżącej sytuacji na rynku lotniczym, a jak znaleźć tanie loty, jeśli jesteśmy osobami czynnymi zawodowo i urlop planujemy z wyprzedzeniem? Również i tutaj można zdecydować się na sprytne rozwiązania, które znacząco obniżą koszt przelotu. Na przykład, przeważnie jest tak, że lot z paroma przesiadkami wyniesie nas dużo taniej niż lot bezpośredni.

Co prawda, rozwiązanie jest mniej wygodne, za to z drugiej strony – umożliwia zwiedzenie dodatkowych miast na trasie, gdyż pomiędzy poszczególnymi przesiadkami mamy zazwyczaj kilka godzin oczekiwania na samolot. Warto pamiętać, że loty wyznaczone na dni robocze zawsze będą tańsze, niż te sobotnie, kiedy to podróżuje największa ilość podróżnych. Przydatną informacją jest też to, że z skromniejszych miast zwykle lata się taniej niż z dużych metropolii, dlatego czasem lepiej dojechać samochodem, czy pociągiem na odległe lotnisko, niż korzystać z tego, do którego mamy najbliżej.
Comments are closed.