Zimowy ekwipunek wysokogórski

Zimowy ekwipunek wysokogórski

Projektując zimowe wyjście w góry wysokie trzeba przede wszystkim być odpowiednio przeszkolonym w zakresie posługiwania się sprzętem, zagrożeń lawinowych, asekuracji jak też techniki wspinaczki zimowej. Bez właściwego przyuczenia oraz doświadczenia możemy wyruszać sami na podobne ekspedycje. Trzeba pomyśleć o wyszukaniu odpowiedniego partnera, przewodnika bądź kursu instruktażowego.

wspinaczka

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli posiadamy należyte przygotowanie, jest to równoznaczne z wiedzą na temat należytego wyposażenia. Dla osób, jakie dopiero przygotowują się do tego rodzaju ekspedycji wyszczególnimy parę głównych składników ekwipunku jakie prócz wyposażenia podstawowego musimy posiadać a także co najistotniejsze – umieć się nim posługiwać: obuwie wysokogórskie stosowne na warunki zimowe z możnością bezpiecznego dopinania raków, przed ekskursją buty powinny być należycie przygotowane zgodnie z zaordynowaniami wytwórcy, czekan – właściwie dobrany do typu pokonywanych trudności jak też wzrostu użytkownika, kask wspinaczkowy – dopasowany oraz umożliwiający włożenie czapki, rękawice – nieprzemakalne, ciepłe, a jednocześnie umożliwiające dogodny uchwyt czekana jak też obsługiwanie się sprzętem asekuracyjnym bez potrzeby ich zdejmowania (dla przykładu dwuwarstwowe), zestaw oprzyrządowania asekuracyjnego – taśmy, karabinki, uprząż, przyrząd do asekuracji oraz oczywiście lina (umiejętność posługiwania się powyższym oprzyrządowaniem wymaga doświadczenia, samo szkolenie nie wystarcza) – spróbuj.

Odzienie prócz zapewnienia komfortu cieplnego musi także spełniać dodatkowe role (krój kurtki zapewniający komfortowe poruszanie się w uprzęży oraz dostęp do kieszeni, nogawki spodni i ochraniacze dopasowane do łydki itp.), stosowne przeciwsłoneczne okulary, balsamy gwarantujące ochronę przed intensywnym oddziaływaniem słońca, niskiej temperatury jak też wiatru, Druga para rękawic – koniecznie.

Zainteresowały Cię dane zaprezentowane w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła możesz przejść do bardziej precyzyjnych treści, które ukryte są w linku poniżej.

Najlepiej jest mieć z sobą ogrzewacze chemiczne do dłoni i stóp (tak na wszelki wypadek) jak też lekkie śpiwory puchowe.

kask

Autor: Multi Communications Sp. z o.o.
Źródło: Multi Communications Sp. z o.o.
Przygotowując wyposażenie na ekspedycję musimy bardzo dobrze zaznajomić się z warunkami, jakie mogą występować na trasie, tak by dobrać go optymalnie. Ogół wyposażenia dostaniemy w dobrym sklepie turystycznym (dla przykładu w The North Face sklep).
Comments are closed.