Dlaczego czarne botki powinny znaleźć się w szafce na buty każdej modnej damy

Dlaczego czarne botki powinny znaleźć się w szafce na buty każdej modnej damy

Ogromna większość pań pamięta jeszcze czasy, kiedy trendy były czarne kozaki z nosami tak spiczastymi, jak góralskie kierpce. Wkładanie ich było skutecznym sposobem na chociaż chwilową nietuzinkowość i zapewniało ukradkowe spojrzenia zniesmaczonych członków starszego pokolenia. Obecnie moda jest bardziej łaskawa. Aby prezentować się szykowanie, niekoniecznie trzeba posiadać w swojej przysadzistej szafie ekscentryczne obuwie. W tym sezonie hitem bywają czarne botki, których prezencja w najlepszy sposób łączy konwencjonalność z nowoczesnością.

buty

Autor: Wojas
Źródło: Wojas
Głęboki odcień czerni podkreśla ich szyk i czyni je bardzo praktycznymi, bo nie brudzą się tak łatwo, jak te pastelowe czy całkiem białe. Czarne botki włoży tak kierowniczka gimnazjum na podniosły apel w Dniu Nauczyciela, jak i gimnazjalistka, która wybiera się ze swoim kawalerem na całonocną imprezę. Będą one pasować do prawie każdych szortów i większości kurtek, a kiedy cienka warstwa śniegu zakryje ulice, będą bardzo ładnie kontrastować z bielą otoczenia.

Czarne botki będą fantastycznie łączyć się z kusą spódnicą lub każdą inną w jednolitym odcieniu. Sprytne uwodzicielki tak obmyślą swój strój, aby również na co dzień prezentować się choćby odrobinę ekstrawagancko (przeczytaj na stronie). Czarne botki, żółta suknia, czarne bolerko i szal ponownie w odcieniach żółci – taka kolorystyczna przekładanka sprawi, że wyglądać będziemy jak… pszczoły.

Cholewy botków wcale nie muszą ściśle przylegać do nogi. Ważne bywa to, żeby miały mocne zamknięcie, najlepiej na zamek błyskawiczny. Czarne botki mogą posiadać ledwie widoczne obcasy, długie szpilki lub 10-centymetrowe platformy, a niektórzy zakupią te na prawie płaskiej podeszwie. Wszystko zależy od okazji, na jaką je założymy – czasem jednak luksus musi ustąpić miejsca ekstrawagancji.
Czarne botki wykonane ze skóry naturalnej będą bardziej odporne na nieprzychylne warunki

buty

Autor: Clarks
Źródło: Clarks

atmosferyczne niż te z dermy oraz atłasu.

Niezależnie od gatunku surowca, z którego uszyto paty butów, trzeba o nie tak samo dbać i nie szczędzić czasu na ich powszednią pielęgnację. Zwłaszcza zimą szczególnie niebezpieczne dla par butów są chodniki posypane solą, która szybko psuje każdy surowiec . Z konieczności wystarczy do czyszczenia wilgotna, delikatna ściereczka, ale dobrze jest zaopatrzyć się w te mniej lub bardziej specjalistyczne, powszechnie dostępne w sklepach lub zakładach szewskich, środki do pielęgnacji obuwia.

Comments are closed.