Czy budowa paliwowej stacji to dobra inwestycja, na co należy zwrócić uwagę przy tego typy biznesie.

Czy budowa paliwowej stacji to dobra inwestycja, na co należy zwrócić uwagę przy tego typy biznesie.

Wielu ludzi poszukując pomysłu na prowadzenie swojego biznesu wybiera stację benzynową. Lecz wybierając taki kierunek trzeba być świadomym faktu, że nie jest to biznes łatwy i tani. Samo postawienie stacji będzie kosztować przynajmniej kilka kilku milionów, a będzie się na to składać zakup właściwej działki, postawienie obiektu i zakup koniecznych urządzeń i wyposażenia.

stacja benzynowa

Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego trzeba doliczyć bieżące koszty prowadzenia firmy, opłaty za media i pensje pracowników, a dodatkowo bieżące i planowane serwisowanie stacji.

By przeczytać następny frapujący najnowszy tekst (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-odkurzaczy-techkar/osprzet-odkurzaczy-techkar/rury-odkurzaczy-techkar,2,3594) na wybrany temat, kliknij w poniższy link — pod nim wyszukasz sporo ciekawostek.

Na przykład co pewien okres czasu należy wykonać czyszczenie zbiorników paliwowych, a to będzie się wiązać także z dodatkowymi kosztami, które należy uwzględnić w czasie prowadzenia stacji. Ocenia się, że typowy zwrot nakładów ze stacji paliw wynosi parę lat, lecz wystąpić też może przypadek, kiedy, że będzie to trwało dużo dłużej. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy źle się wybierze położenie, bo niestety w przypadku takiej inwestycji będzie to jedna z najważniejszych spraw.

Ważną rzeczą podczas planowania budowy stacji paliw jest zakup (http://maxy.pl) odpowiednich urządzeń. Przede wszystkim muszą posiadać one wymagane zezwolenia, są one niezbędne do tego, żeby stacja miała możliwość sprzedawania paliwa swoim klientom. Z pewnością należy postawić tu na nowoczesne konstrukcje, wygodne w obsługiwaniu i bezpieczne dla środowiska. W końcu nowo kupiony dystrybutor paliwa ma w założeniu funkcjonować przez następne kilkadziesiąt lat, więc dobrze żeby był przede wszystkim solidny i niezawodny, lecz również nowoczesny .

Niezbędna jest też pozostała infrastruktura związana z transportowaniem i przechowywaniem paliwa. Do wybudowania będą więc odpowiednio pojemne zbiorniki, pompy oraz układ rur używanych do bezpiecznego przesyłania, a także inne drobniejsze akcesoria takie jak przykładowo licznik do paliwa (zobacz tu). Prowadząc stację paliw należy również zastanowić się nad poszerzeniem działania o jakieś inne usługi. Sklep z artykułami spożywczymi czy bar potrafią zwiększyć obrót nawet o połowę.
Comments are closed.