Jaki model butów trzeba nabyć?

Jaki model butów trzeba nabyć?

Przy uprawianiu każdej fizycznej aktywności, nawet jeżeli miałoby to być najzwyklejsze bieganie po parku czy wędrówki po górach, trzeba się należycie przygotować. Dobra kondycja jest bardzo ważna, gdyż dzięki zbudowanej wcześniej formie zabezpieczyć się można przed kontuzjami i urazami, lecz tak samo ważne będzie dobre wyposażenie, zwłaszcza jeżeli chodzi o obuwie, jakie w większości dyscyplin odgrywają bardzo istotną rolę.

Buty adidas Supernova Glide 4 M

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Wiele osób uprawiających amatorsko sport zupełnie nie zwraca na to uwagi, a tymczasem niewłaściwie dopasowane mogą być przyczyną wielu groźnych kontuzji. Nie bez powodu wszyscy bez wyjątku zawodowi piłkarze zakładają buty z kolcami, przez nie właśnie na śliskiej nawierzchni szybkie bieganie jest znacznie bezpieczniejsze, niż na przykład w zwykłych trampkach czy butach biegowych. Jak oglądnie się koszykarzy to każdy z nich ubiera buty ponad kostkę, zapewniają one lepszą zwrotność i chronią kostkę przed możliwością skręcenia. Dlatego też nawet przy amatorskim sporcie buty sportowe męskie mają duże znaczenie i trzeba o tym pamiętać, kiedy się idzie do parku czy na boisko.

Wiele osób bardzo lubi górskie wędrówki, i robi to bez względu na porę roku. Osoby takie najczęściej są właściwie ubrane na takie wyprawy, a jednym z podstawowych elementów wyposażenia trekkingowego powinny być odpowiednie . Buty do górskich wędrówek posiadać muszą kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim powinny być wysokie, dzięki temu będą odpowiednio ochraniać kostki przed możliwością skręcenia. Niezwykle potrzebna będzie także właściwa podeszwa. Nie może ona być zupełnie gładka, ponieważ but będzie się ślizgał na mokrym podłożu. Buty trekkingowe damskie] powinny mieć podeszwę z trochę głębszym profilem, który ułatwia poruszanie się w trudniejszych terenach, należy również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego podeszwy są wykonane. Niezwykle przydatna, szczególnie przy wędrówkach jesienią czy wiosną, kiedy łatwo o deszcz i błoto, może być w obuwiu z nieprzemakalna membrana, dzięki niej nawet w największą ulewę wnętrze buta będzie suche, co z pewnością zwiększy komfort chodzenia.

Comments are closed.