Jak odpowiednio dopasować sznurowadła do gustownego obuwia

Jak odpowiednio dopasować sznurowadła do gustownego obuwia

Historia sznurówek sięga krańca XVIII w.. To wówczas zastąpiły one ogromne, błyszczące klamry przy butach. Współcześnie możemy kupić sznurowadła stworzone z najróżniejszych tworzyw i w rozmaitych kolorach. Adekwatnie dobrane sznurówki mogą poprawić styl obuwia, natomiast niedobrze dobrane – wprost na odwrót.

Autor: PR Solution
Sznurowadłom poświęca się częstokroć niewiele uwagi.

Jeżeli szukasz analogicznych wiadomości, co te omówione w naszym tekście, to w artykule (https://perfumyinspirowane.pl/odpowiedniki-perfum-damskich/) znajdującym się tu na pewno je odnajdziesz.

Podczas zakupu butów sznurowadła są już w komplecie, i – o ile nie przetrą się podczas użytkowania – nie poświęca się im uwagi. A sznurówki mają znaczny wpływ na wygląd butów.

Nawet najwyższej jakości obuwie (nieważne czy to będą buty Mcarthur czy też buty Meindl) ze źle dobranymi sznurowadłami może narażać na śmieszność – McArthur. I na odwrót, mniej eleganckie buciki mogą zyskać gdy dobierze się do nich właściwe sznurowadła. Dziś w sklepach dostępnych jest wiele rodzai sznurowadeł, jednakże po dokładniejszym przyjrzeniu się im, staje się jasne iż do butów biznesowych godziwej jakości czy Geox buty, czy Lacoste buty, przydać się może niewiele spośród nich – zobacz buty marki Geox.

Na rynku dostępne są sznurowadła tkane lub plecione bawełniane, z syntetycznych nici, mieszanki tychże materiałów czy też skórzane. Wśród nich kupimy sznurowadła naturalne i woskowane. Można również zakupić sznurowadła (www.skalnik.pl/akcesoria-sznurowadla.html) płaskie oraz okrągłe, które są właściwe do różnego rodzaju obuwia. Osłona zakończenia sznurowadła to aglet albo skuwka. Zakończenie sznurówek jest zgrzewane, następnie końcówka jest izolowana folią bądź wykańczana metalową końcówką. Dzięki takiemu rozwiązaniu sznurówki nie strzępią się i o wiele prościej je przewlekać przez oczka butów.

Dobrym wyborem jeżeli idzie o obuwie biznesowe będą sznurowadła z bawełny. Długość sznurowadeł powinno się dopasować do ilości oczek w obuwiu. Do dwu par oczek wystarczą sznurowadła o długości 45 cm, zaś do sześciu par oczek sznurówki winny być odpowiednio dłuższe. Do butów które posiadają dziesiątkę par oczek, należy wybrać sznurówki o długości nawet 180 cm.

Do wysokiej próby sznurowanych butów najodpowiedniejsze będą cienkie woskowane sznurowadła z bawełny, które są odporne na wilgoć i znacznie mocniejsze niż delikatne sznurowadła bez powłoki wosku. Właściwie dobrane sznurówki nie powinny zwieszać się wiotko na cholewkę .

Comments are closed.