Czym naprawdę cechuje się paryski styl za którym tak podążają kobiety?

Czym naprawdę cechuje się paryski styl za którym tak podążają kobiety?

Zazdroszczą nam na świecie „tego czegoś”, co mówi o francuskim kierunku – naturalnego, niewyszukanego elegancji: nieuładzonych włosów Vanessy Paradis, wytartych dżinsów Charlotte Gainsbourg, męskich jasnych koszul i butów typu balerinki Inès de la Fressange, niesamowitej gracji Clémence Poésy. Prosta odzież.

francuski styl

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Francuzka stroi się ze znaczniejszym umiarem niż gorąca Włoszka czy ekscentryczna Angielka. Żyjemy w państwie, w którym kobieca elegancja nie jest na pokaz. A to temu, że dawne zwyczaje francuskiej burżuazji są nadal aktualne. W XIX wieku nałożyła ona innym środowiskom swoje kanony, wzorowane na normach małej już wtedy, zniszczonej arystokracji. Francuzka po prostu nie toleruje przesady, ma naturalny, zdrowy wygląd. Nie boi się wyjść na ulicę nieczesana, z niepolakierowanymi paznokciami i maleństawem pod pachą.

Czy szukasz obecnie czegoś ciekawego? Jeżeli tak, to zerknij na ofertę, która na pewno wyda się Tobie atrakcyjna. Odnosi się ona do zbliżonej tematyki.

Pomimo tego pozornego luzu jest elegancka (przydatna strona, dobrze odwiedzić). To właśnie tej nucie dzikości, ciągle modnej, zawdzięczała swą sławę Brigitte Bardot, często naśladowana, a jednak niedościgniona. Francuzka mniej się także przejmuje następstwami upływu czasu i nie wystrzega się kuchennych rozkoszy. A może po prostu, również w sprawach kuchni, jak i stylu, ma zdrowy pomyślunek, kierując się zasadą: „Znaj takt. Nie nadużywaj tego, co wspaniałe”?

Obcokrajowcy mówią, że Francuzki są szare. Mówiąc to, zapominają o detalach. Francuzki stawiają na prostolinijność, koncentrują na odpowiednim doborze torebki, i aby kupić klasyczne obuwie. Dodatki też używa w umiarze. Amerykanki chcą podążać za modą. Włoszki są bardziej wytworne.

modowe inspiracje

Źródło: flickr.com
Uosobieniem francuskiej elegancji jest Kate Moss w reklamie Yves’a Saint Laurenta a więc włosy spięte w luźny kok, dama szykowna, ale nie zanadto wymuskana. Szyk rodem z Paryża a także francuski life style to dla wielu niedoścignione schematy (przeczytaj tutaj). Francja jest nie bez powodu jednoznacznikiem ponadczasowej elegancji. To przecież Coco Chanel, najsłynniejsza projektantka twierdziła, że „moda przeminie, styl pozostaje.” Wzorce tworzone w owym państwie stanowią od paru lat model nie tylko dla Europejek i Europejczyków.

Nie ociągaj się! Jeśli intryguje Cię kluczowa treść (https://e-militaria.pl/), to obowiązkowo powinieneś kliknąć w podany link. Pod nim wyszukasz masę dodatkowych detali z nią połączonych.

Tym, którzy poszukują porad, jak w życiu kształtować naturalny styl, polecamy pozycję książkową „Lekcji Madame Chic” Jennifer L. Scott. Pisarka ukazuje sekrety życia paryskiej familii mieszkającej w wspaniałej szesnastej dzielnicy w Paryżu.

Comments are closed.