Co warto mieć ze sobą na wyjazd?

Co warto mieć ze sobą na wyjazd?

W jaki sposób spakować się na wczasy w teorii każdy wie, w praktyce zdarzają się kłopoty, więc tu króciutko o tym co potrzebne, mimo, iż nie tak oczywiste. Ubrań lepiej wziąć niewiele, bowiem są ciężkie oraz zajmują niemało miejsca, a w dodatku, zwłaszcza jeśli podróżujemy do Azji, na miejscu nadzwyczaj tanio możemy zakupić garderobę dobraną do miejscowego klimatu.

Zamek błyskawiczny, kurtka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Przy pakowaniu odzień warto wziąć pod uwagę religię oraz kulturę kraju docelowego: do Indii lub krajów arabskich nie wskazane jest zabierać obcisłych strojów a także bluzek z dekoltem w przypadku kobiet, albo krótkich spodni. Lepiej zabrać swobodne przewiewne spodnie (spodnie wojskowe) jak też luźniejsze koszule. Dodatkowo taka odzież będzie chroniła przed atakami komarów a także ostrym słońcem. O ile wybieramy się w góry przydać się może wodoodporna kurtka North Face jak też wysokie (ponad kostkę) Crocsy damskie które zabezpieczą kostkę przed możliwym zwichnięciem czy zranieniem – sprawdź w tym sklepie turystycznym.

wakacje

Autor: Argyll Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Bez względu na to dokąd wyjeżdżamy warto zabrać także: szybkoschnący ręczniczek – waży mniej aniżeli czekoladowy batonik i zajmuje tyle samo powierzchni, w dodatku, albowiem schnie w ciągu parunastu minut, nie zagraża mu stęchły zapach. Obecnie większość producentów sprzętu turystycznego posiada podobne ręczniki w swej ofercie, ceny rozpoczynają się od kilkunastu zł. Weź też ze sobą bieliznę outdoorową. Bywa podszyta srebrną nicią o działaniach antybakteryjnych, dzięki temu nie wydziela niemiłego zapachu. Dodatkowo dobrze wydala pot na zewnątrz, zaś dzięki temu, iż jest bezszwowa, zapewnia dużą wygodę noszenia. Latarka (latarki taktyczne) przyda się zarówno jeżeli nagle wieczorem zostanie wyłączony prąd, jak również podczas powrotu do hotelu po zmroku. Środek na komary. Moskity roznoszą choroby, zaś ich ugryzienia nie są zbyt przyjemne.

W dodatku możemy spotkać je wszędzie, więc dobrze jest zabrać coś, co je odstraszy. Telefon z roamingiem. Kartę SIM możemy zakupić już na lotnisku, a do rozmów lokalnych, przykładowo rezerwacji hoteli, czy komunikacji z pozostałymi uczestnikami wyprawy może być bardzo przydatna. Do tego można wykupić pakiet internetowy. Na wypadek zapodziania paszportu nieodzownie należy posiadać skan tak strony z informacjami osobistymi jak także wizy do kraju, w którym się przebywa. Ksero jest potrzebne przy wynajmowaniu samochodu, skutera czy sprzętu wodnego. Zwykle firmy posiadają swoje kserokopiarki, ale dobrze jest posiadać parę kopii w zapasie.
Comments are closed.