W jaki sposób efektywnie dbać o ciało, czyli jakie odżywki na rzeźbę są najskuteczniejsze oraz najskuteczniejsze ćwiczenia na masę.

W jaki sposób efektywnie dbać o ciało, czyli jakie odżywki na rzeźbę są najskuteczniejsze oraz najskuteczniejsze ćwiczenia na masę.

Niezależnie od pory roku warto zadbać o zdrowe mięśnie czy też ładnie wyrzeźbione ciało. Zarówno w wakacje, jak zostawiamy w szafie ciepłe kurtki, tak i zimą trzeba zadbać o kondycję naszych mięśni. Wiele osób, przez dużą część dnia, nie ma odpowiedniej ilości ruchu, czy też zbyt rzadko zmienia pozycje. Przyczyną tego jest głównie siedzący tryb życia.

sprawdź

Źródło: flickr.com

Pracujemy przed komputerem, dużo godzin spędzając w pozycji siedzącej, następnie po powrocie do domu zazwyczaj relaksujemy się przed telewizorem, czy też wracamy przed komputer. Takie chwile zmieniają się w tygodnie, a tygodnie w miesiące. Wtem reflektujemy się, że nasza kondycja jest gorsza niż kiedykolwiek wcześniej, a brzuch coraz większy.

W jaki sposób szybko budować masę?Wtem, desperackim krokiem, zmierzamy w kierunku najbliższej siłowni. I nie wiemy, jak zacząć nasz trening. Trzeba pamiętać, że ćwiczenia na masę są kluczem do treningu na rzeźbę czy też treningu siły. Istotne jest żeby na początku nie nadwyrężać naszych mięśni. należy zacząć delikatnie, z właściwym obciążeniem, tak aby nie odnieść kontuzji, która nie tylko będzie bolesna i uniemożliwi nam rutynowe czynności to poza tym skutecznie zniechęci przed kolejnymi ćwiczeniami. Głównym założeniem ćwiczenia na masę jest dobieranie stosunkowo dużych obciążeń, przy jak najmniejszej ilości powtórzeń.

Kulturystka

Autor: Joel Nilsson Nelson
Źródło: http://www.flickr.com

Częste ćwiczenia to jednak nie wszystko.
Jak osiągniemy już odpowiednią masę, możemy przejść do następnego etapu, czyli budowanie rzeźby, a tą rozpoczniemy od… redukcji! W tym czasie wybitnie istotną rolę odgrywają właściwe suplementy diety, a jakie odżywki na rzeźbę opłaca się wybrać? Takie, które zagwarantują odpowiednią ilość niezbędnych witamin i minerałów. Moment redukcji to czas, w którym nasz organizm jest na ujemnym bilansie kalorii. W związku z powyższym należy dbać o właściwą regenerację naszych mięśni, niefortunnie nasza dieta w okresie redukcji jest bardzo powtarzalna, właśnie dlatego odżywki powinny gwarantować to, o co będzie trudno dzięki jedynie diecie.

Comments are closed.