Zakupy w sieci kontra tradycyjne

Zakupy w sieci kontra tradycyjne

Sprawunki w internecie rozwijają się w szybkim tempie. Z roku na roku przybywa e-nabywających na całym globie. W naszym kraju z kolei, coraz to więcej nabywców wpierw wybiera artykuły w realu, natomiast w następnej kolejności nabywa je w internecie. Z jakiego powodu tak się dzieje i kiedy najlepiej skorzystać z klasycznego sklepu, a kiedy powinniśmy sięgnąć po towary z wirtualnej półki?

Czy moda na e-sprawunki może zaszkodzić sklepom tradycyjnym? W tej chwili w naszym kraju funkcjonuje ponad 12 tys. sklepów internetowych i codziennie przybywa nowo powstałych. Dodatkowy wpływ na podwyższenie zainteresowania zakupami internetowym ma to, iż dostęp do internetu ma już 60% dorosłych Polaków. Przez sieć internetową kupujemy już nie tylko ekwipunek elektroniczny, ubrania, kurtka robocze, buty ochronne ale także coraz częściej żywność.

zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock

Polacy nabywają w internecie przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze z tej przyczyny, iż chcą w szybki i wygodny sposób zakupić towary, których nie są w stanie zakupić nigdzie indziej. Po drugie wyroby dostępne w internecie często są tańsze od tych dostępnych w stacjonarnych marketach. Mimo, że najogromniejszą grupę e-kupujących stanowią osoby młode trzydziestolatkowie z większych aglomeracji, to najprędzej zwiększa się grupa tych ze sfer wiejskich. Są to jednostki, które najczęściej nie mają dostępu do wielkich centrów handlowych i szukają opcjonalnych wyjść, by nabyć trudno dostępne towary. Zobacz też https://sklepmardrew.pl/470-tarcze-do-cieciaonego na początku roku 2013 wypływa, iż powyżej 13 mln Polaków powyżej 14 roku życia systematycznie odwiedza sklepowe półki wirtualne. Do tradycyjnego sklepu wybierają się przede wszystkim osoby dojrzałe a także starsze. Od kilku lat można równolegle dostrzec coraz to liczniejsze rodzinne „wycieczki” po galeriach handlowych, które są nierzadko jedynym pomysłem na weekendową rozrywkę. Toteż zakupy w realu dla coraz większej grupy ludzi, to często strategia na spędzenie wolnego czasu oraz zapewnienie pociechom dodatkowej rozrywki, jaką oferują duże centra handlowe.

Polscy e-konsumenci częstokroć poszukują w sieci: odzień, obuwia, pachnideł oraz kosmetyków a również filmów i muzyki. Odwiedzane są także wyspecjalizowane sklepy w których niektórzy nabywają dla przykładu buty ochronne bądź tarcze do cięcia. Za zakupy w sieci zdecydowanie na ogół płacimy e-przelewem .

https://sklepmardrew.pl/409-buty-robocze-ochronne-bhp

Comments are closed.