Progi wymuszające zwolnienie prędkości, pachołki drogowe jako zabezpieczenie na drodze w trakcie normalnego użytkowania i wypadków

Progi wymuszające zwolnienie prędkości, pachołki drogowe jako zabezpieczenie na drodze w trakcie normalnego użytkowania i wypadków

Każdy zdaje sobie sprawę, jak duży jest odsetek wypadków na polskich drogach związany z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po tym związanym z wsiadaniem w stanie po spożyciu za kółko. Niestety są to zatrważające wyniki, dlatego należy jakoś temu zaradzić. Sprawdzającym się rozwiązaniem w różnych miejscach okazują się progi zwalniające.

roboty drogowe

Autor: Kenneth Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Montuje się je w miejscach, w których wypadki związane z przekraczaniem prędkości są bardzo częste, ale również w okolicach szkół, żeby kierowcy zwolnili, bo wiadomo, że z dzieciakami nigdy nie można być niczego pewnym. Ciężko wymagać od sześciolatków zdrowego rozsądkubądź też logicznego myślenia, to dorośli muszą dbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Dość często sam znak, który uświadamia kierowcom, że trzeba zwolnić, bo w okolicy są dzieci, niewiele dawał, z tego powodu montuje się progi zwalniające, które są idealnym sposobem na zmniejszenie prędkości i to przez każdego kierowcę. Często również progi zwalniające są na osiedlach, bo tam również mieszkańcy chcą, by ruch był spokojny, a nie odbywały się jakieś rajdy między domkami. Progi zwalniające to świetne rozwiązanie, jeśli rzeczywiście chce się zwolnić ruch.

Niezbędne w czasie robót drogowych

Wszyscy wiele razy widzieliśmy jak na którejś ulicy był robiony remont lub są malowane czy to pasy w sensie przejścia dla pieszych, czy też pasy dzielące drogę.

Popatrz – zrobiliśmy wyjątkowo dla Ciebie nowe hiperłącze do witryny. Tam znajdziesz wiele szczegółowych informacji na powyższy temat.

Wtedy bardzo często takie miejsca są obstawiane pachołkami drogowymi. Takie pachołki drogowe (spoiwo hydrauliczne) nie są kosztowne, można je kupić w hurtowniach bhp, bo jak wiemy mają one ostrzec wszystkich uczestników ruchu o tym, że w danym miejscu nie możemy przejechać i należy to miejsce ominąć, a co się z tym wiąże są ochroną dla ludzi , którzy pracują w danym miejscu. Jeśli firma, która ma przeprowadzić jakieś prace na drodze nie ma pachołków, to często nie jest w stanie swojej pracy rozpocząć.

znaki drogowe
Jeśli dopiero, co odświeżone pasy nie zostaną obstawione przez pachołki, to niestety uczestnicy ruchu w bardzo krótkim czasie sprawią, że pasy nie będą wyglądały w taki sposób jak sobie tego życzyła firma wykonująca daną pracę. Pachołki są też wykorzystywane w szkołach jazdy i najczęściej młodym adeptom niełatwej sztuki prowadzenia auta nie kojarzą się pozytywnie. Choć jak można się domyślić po pewnym czasie, jazda pomiędzy pachołkami nie jest niczym skomplikowanym, ale na początku musimy się tego, po prostu nauczyć.
Comments are closed.