W jaki sposób dobrać skarpety do ubrania? Ta kwestia wydaje się błaha, ale czy tak rzeczywiście jest? Sprawdź sam

W jaki sposób dobrać skarpety do ubrania? Ta kwestia wydaje się błaha, ale czy tak rzeczywiście jest? Sprawdź sam

Dopasowywanie skarpet to niby błaha sprawa. Lecz to jedynie pozory. Skarpety męskie można zaliczyć do bielizny osobistej, lecz w odróżnieniu do slipek są one częściowo widoczne, tym bardziej, gdy chodzi o spodnie o wąskich nogawkach. Takie spodnie powinny być krótsze, w związku z tym ten niby mało znaczący dodatek powinniśmy potraktować z dużym namaszczeniem.

Odpowiednio dobrane skarpetki poprawią nasza stylizacje, mogą jednakże mieć efekt wręcz odwrotny, czyli ją po prostu zepsuć. O butach często mówi się, iż to bardzo ważny element ubioru, jednak jak do całkiem ładnych butów włożymy stopę ubraną w brzydką, mało gustowną skarpetę, to zatracą one jakikolwiek urok.winnicadwiegranice.plSą właściwie dwie zasady doboru skarpet wedle zasad klasycznych. Obydwie są dobre, dotyczą jednakże różnych outfitów, odnoszą się do tych używanych na co dzień, a także cechują skarpety garniturowe (zobacz przykład).

dwaj mężczyźni w garniturach

Autor: Saeima
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsza zasada mówi, iż skarpetki dobieramy do spodni, a ich kolor musi być taki sam albo troszkę ciemniejszy od spodni. Kolejna zasada zaś mówi, że skarpety muszą być tak ciemne jak buty, nie powinny być jednak zbyt kontrastowe w stosunku do spodni. Z pewnością w większości przypadków lepsza będzie pierwsza reguła, ponieważ jeżeli kolor nogawek jest podobny do koloru skarpetek, to linia nóg będzie wizualnie dłuższa. Jednak wiedzmy, że to jedynie reguły tradycyjne, nie trzeba się do nich zawsze stosować. Inna możliwość, której nie ma w kanonie doboru skarpetek, to dobór koloru skarpetek do innego elementu ubioru aniżeli buty i spodnie. Chodzi w tym wypadku o koszulę, marynarkę albo krawat.

Najlepiej w związku z tym poszukać punktu zaczepnego nad linią bioder. To dość interesujące zastawienie pod kątem kolorystycznym, nie jest to jednocześnie nudny zestaw. Dopasowanie z innymi elementami stroju powinno dotyczyć nie tylko barw oraz wzorów, lecz też gramatury skarpet oraz pozostałych składowych ubrania. Nie wygląda najlepiej nazbyt duża różnica w grubości poszczególnych elementów. Gdy zakładamy elegancki garnitur, to najlepsze będą do się komponować z nim skarpetki z cienkiej bawełny merceryzowanej z jedwabiem (polecane skarpety męskie).
Comments are closed.